Detalii loc de munca

ANUNT INACTIV: Angajatorul nu recruteaza momentan in mod activ pentru aceasta pozitie, dar poti aplica la anunt.

Asistent manager

Raspunde rapid
Nivelul carierei
Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani), Executive (>10 ani)
Tip job
Full time
Posturi disponibile
1

RESPONSABILITATI:
* Recepționează echipamentele de la furnizori și curieri

* Verifica coletele recepționate și întocmește nota de intrare receptie

* Inregistrează facturile de la furnizori și introduce marfa receptionat în gestiuni specifice

* Preda echipamente către echipele de instalatori și emite bonuri de transfer

*Emite facturi către clienți și urmărește încasarea lor

* Urmărește si înregistrează încasările

* Reprezinta societatea în raport cu banca(depunere și ridicare numerar), trezorerie( operează plății către bugetul de stat și transfera sumele încasate în contul bancar) precum și în relația cu alte instituții locale ( primărie, etc)

* Operează plăti către salariați și furnizori

* Pregătește documentele specifice pentru departamentul de contabilitate

* Alte activități specifice de secretariat

Cerinte :

*Absolvent studii economice sau de inginerie (liceu/facultate)

*Bune cunoștințe în utilizarea programelor Ms Ofiice.

* Constituie avantaj cunoașterea programului Smartbill Gestiune plus

*Persoana atenta la detalii.

*Abilitati de planificare si organizare.

* Posesor permis conducere cât. B - obligatoriu

Constituie avantaj :

* Experienta similara

BENEFICII:

* Societate cu renume in domeniu

* Mediu placut de lucru

* Pachet salarial motivant

* Mașina

* Telefon

* Se cauta colaborare de lunga durata

Descrierea companiei

SC DHC SYSTEM SRL din Sibiu, este o societate cu capital privat romanesc infiintata in anul 2000.

Echipa noastra realizeaza proiectare si integrare pentru sisteme de inalta preformanta in domeniile  : sisteme de securitate,retele de telecomunicatii si voce-date, sisteme inteligente knx-dali, instalatii electrice interioare.

Realizam lucrari de inalta performanta in segmentul : HOTELIER (HOTEL RAMADA VALCEA, HOTEL OLANESTI, HOTELMERCURE SIBIU, HOTEL GOLDEN TULIP SIBIU&CLUJ, HOTEL LEUL DE AUR SEBES, HOTEL BINDERBUBI MEDIAS), INDUSTRIAL(TURSIB, TRANSAVIA, STAR TRANSMISION, PRADA, LOUIS VUITTON) si CIVIL (scoli, gradinite, fabrici productie).

Colectivul nostru este stabil, cu mare experienta și relații de munca de lunga durata