Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

germană

Adresa/adresele jobului

Recrutez candidati dispusi sa se relocheze

Da

Responsabilitati:

Urmareste agenda Directorului General:

-urmareste programul zilnic de activitati;

-asigura reprogramarea in caz de nevoie;

-comunica celor implicati schimbarile;

Asigura redactarea documentelor/corespondentei de protocol:

-redacteaza corespondenta de protocol;

-arhiveaza corespondenta pe criterii care sa permita o identificare eficace si acces rapid la informatii;

-traduce in/din limba engleza/germana corespondenta Directorului General;

-realizeaza traducerea in/din limba engleza/germana a documentelor de prezentare a firmei sau a altor documente specifice managementului firmei;

Asista Directorul General la sedinte de lucru si intalniri de afaceri:

-organizeaza si participa la sedintele de lucru prezidate de Directorul General;

-redacteaza ordinea de zi si procesul-verbal;

-participa si asigura traducerea in cadrul intalnirilor de afaceri cu clientii straini;

-centralizeaza normele interne, procedurile firmei si alte documente de interes general;

Asista Directorul General si directorii de departamente in implementarea si dezvoltarea de noi proiecte:

-participa activ la problemele legate de proiectele noi indicate de Directorul General si pastreaza permanent legatura dintre Directorul General si ceilalti directori in vederea derularii si a finalizarii proiectelor;

-centralizeaza informatiile care ii parvin, le prelucreaza si le prezinta Directorului General in forme clare si accesibile;

-face demersuri necesare optimizarii activitatii de colectare a datelor;

-difuzeaza informatiile primite de la Directorul General catre persoanele vizate-Efectueaza diferite raportari si statistici;

Cerinte:

-Studii medii sau superioare;

-Operare PC (Word, Excel, Power Point) ;

-Cunostinte foarte bune de limba germana si engleza;

-Planificare si organizare activitati;

-Foarte bune abilitati de comunicare;

-Spirit organizatoric;

-Flexibilitate si atentie la detalii;

-Abilitati de planificare;

-Gandire logica, memorie buna;

-Atitudine politicoasa si tinuta corespunzatoare;

-Rezolvare de probleme.

Beneficii:

Pachet salarial motivant;

Tichete de masa;

Prime de sarbatori si vacanta;

Transport gratuit.