Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză, sârbă

Adresa/adresele jobului

Acest anunt este inactiv, însă puteți trimite în continuare CV-ul Dvs. la aceasta companie

EUROCCOPER, companie cu experienta de 20 de ani in Romania, in continua dezvoltare, cauta sa dezvolte si sa consolideze echipa in cadrul urmatoarelor departamente:

ASISTENT LOGISTICAPERATOR CALCULATOR  TIMISOARA  si BUCURESTI

Responsabilitati:

- Introducerea - in sistemul informatic - a datelor privind receptia / livrarea marfii;
- Verificarea / intocmirea de diferite formulare;
- Intocmirea si transmiterea rapoartelor zilnice;
- Emiterea comenzilor;
- Tiparirea avizelor;

- Cantarire paleti marfa;

- Scanarea - in sistemul informatic - a datelor privind receptia / livrarea marfii;

-  Mentine legatura cu beneficiarii prin intermediul mijloacelor de comunicare (telefon si email)

- Pregateste rapoarte si situatii in MS Excel si opereaza in programul intern de management logistic

-  Participa la inventare periodice

Cerinte
- Cunostinte operare PC, pachetul MS Office;
- Studii medii (diploma de bacalaureat) / superioare;

  • Rapiditate in munca, flexibilitate, comunicativ;
  • Rezistenta la stres.
  • Un loc de munca este in Pantelimon (Soseaua de Centura) - preferabil  candidati domiciliati in Pantelimon, Zona Obor, Zona Voluntari.
  • Un loc de munca este in Timisoara (intersectia cu localitatea SINANDREI)

Oferta (bonusuri, beneficii)
- Pachet salarial atractiv ;
- Transport asigurat ;
- Prime de sarbatori.

AGENT SERVICII CLIENT  TIMISOARA

RESPONSABILITATI:

  • Preia comenzile de la clienti si transmite ofertele de pret in baza listei de preturi si tinand cont de politica de discount-uri a societatii Euroccoper (cotatii de transport);
  • Opereaza in programul informatiintroduce clientii noi, modifica adresele de colectare / livrare, introduce partidele de marfa, introducerea comenzilor pentru Timisoara si Arad);
  • Introduce in sistemul  informatic informatii cu privire la discrepante,  avizare camion;
  • Intocmeste borderoul cu documentele aferente clientului;
  • Transmite comenzile catre subcontractori;
  • Mentine relatia cu clientii (verificare marfa pregatita, verificare adrese, numar de telefon, marfa preluata, livrata, avizare);
  • Intocmeste rapoartele cu transporturile efectuate de catre subcontractoriolectari, livrari), in vederea facturarii
  • Eticheteaza paletii de marfa conform comenzilor de livrare
  • Locul de munca este in Loc. Timisoara, Jud. Timis (bifurcatia Sinandrei).

CERINTE (CANDIDATUL IDEAL):

- Persoana responsabila, atenta, implicata si dedicata.

BENEFICII:

- Pachet salarial atractiv

- Transport asigurat

- Prime de sarbatori