Detalii loc de munca

Asistent Farmacie

Raspunde rapid
Acest anunt nu mai este activ, vezi joburi similare.
Nivelul carierei
Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)
Tip job
Full time
Adresa
Posturi disponibile
23

ASISTENT DE FARMACIE

Ce iti oferim:

  • Posibilitatea de a lucra intr-o farmacie in proximitatea casei tale

  • Program de lucru flexibil, in acord cu nevoile tale;

  • Salariu competitiv corelat cu experienta si abilitatile dovedite;

  • Beneficii excelente pentru angajați, cum ar fi tichete de masa, tichete cadou de Pasti si de Craciun, asigurare privata de sanatate inclusa in planul de retentie; card de reducere în farmaciile Dona, 7 card, Bookster;

  • Este promovata munca in echipa si initiativa la locul de munca;

  • Mediu de lucru profesionist, posibilitati reale de promovare și oportunitatea dezvoltării carierei in numeroase activitati si procese specifice jobului;

  • Activități de teambuilding și diverse evenimente cu scop de sudare si motivare a echipei

  • Impreuna, imbunatațim vietile in fiecare zi! Credem ca fiecare cariera este la fel de unica precum persoana care o anima si ii imputernicim pe colegii nostri sa iși atinga intregul potențial intr-o cultura caștigatoare, motivata de un scop puternic;

Ce profil cautam:

  • Studii de specialitate finalizate (Scoala Postliceala de Asistenti de Farmacie);

  • Pentru asistentii cu experienta, aviz de libera practica, avizat pe anul in curs;

  • Abilități interpersonale: diplomație, confidențialitate, integritate;

  • Abilitati excelente de comunicare si o atitudine proactiva;

  • Amabilitate si empatie fata de pacienti;

  • Capacitate de ascultare activa si consiliere a pacientilor;

  • Capacitatea de organizare si planificare a activitatilor/operatiilor;

  • Initiativa bazata pe solutii practice menite sa dea rezultate.

Care sunt principalele responsabilitati:

  • Ofera consiliere pacientilor cu privire la utilizarea OTC-urilor si potentialele riscuri/efecte adverse;

  • Responsabil de conservarea si eliberarea produselor parafarmaceutice;

  • Receptia cantitativa si calitativa a produselor, etichetarea si depozitarea produselor farmaceutice si non-farmaceutice ;

  • Asigura pastrarea produselor conform standardelor prevazute de lege si producator;

  • Asigura evidenta si arhivarea documentelor: retete, facturi, note de intrare receptive, certificate de conformitate etc;

  • Participa la aranjarea si centralizarea retetelor compensate si gratuite in vederea raportarii la CAS, sub supravegherea farmacistului;

  • Asigura suport farmacistului in activitatea zilnica;

  • Cunoasterea legislatiei sanitare si farmaceutice in vigoare;

  • Urmareste noutatile terapeutice pe plan national/international;

  • Asigura pastrarea confidentialitatii fata de terti privind datele de identificare si medicamentele eliberate;