Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză, franceză

Adresa/adresele jobului

Acest job nu mai este activ.

Misiunea postului:
Asigura asistenta manageriala Directorului General (DG) si conducerii firmei (TM) printr-o buna organizare si planificare a activitatilor. Ofera suport in realizarea optima a proiectelor, dar si o comunicare eficienta intre Directia Generala si alte persoane, departamente si/sau institutii din interiorul sau din afara companiei.

Postul este in subordinea Directorului General si nu are persoane in subordine.

Responsabilitati:

Urmareste agenda Directorului General
- stabileste impreuna cu Directorul General programul activitatilor acestuia si se asigura ca il informeaza pe acesta in timp util despre activitatile programate
- asigura reprogramarea in caz de nevoie
- comunica participantilor materialele necesare, detaliile si eventualele schimbarile intervenite
Asista Directorul General si TM-ul companiei in implementarea si dezvoltarea de noi proiecte
- participa activ la proiectele noi indicate de Directorul General si pastreaza permanent legatura dintre Directorul General si persoanele implicate in vederea derularii si a finalizarii proiectelor
- se implica activ in strangerea eficienta a informatiilor cerute de DG, le centralizeaza, le prelucreaza si le prezinta in forme clare si sintetice
- realizeaza prezentari (Powerpoint) la cererea DG sau a altor persoane din TM
- difuzeaza informatiile primite de la DG catre persoanele vizate
Asista Directorul General la sedinte de lucru si intalniri de afaceri
- participa la sedintele de lucru prezidate de DG la cererea acestuia
- redacteaza ordinea de zi si procesul-verbal
- participa si asigura traducerea in cadrul intalnirilor de afaceri cu clientii straini
- la cererea DG, se asigura ca participantii la sedintele firmei au fost convocati si vor participa
Asigura redactarea documentelor/corespondentei de protocol
- redacteaza corespondenta de protocol/oferte la standarde de calitate care sa asigure imaginea pozitiva a firmei
- urmareste continuitatea corespondentei desfasurate
- arhiveaza corespondenta pe criterii care sa permita o identificare eficace si acces rapid la informatii
- pregateste prezentari pentru diferite sedinte si evenimente
Asigura confidentialitatea informatiilor vehiculate.

Candidatul ideal:

Studii superioare absolvite
Experienta similara de minim 4-5 ani
Engleza – fluent
Cunoasterea limbii franceze la nivel avansat reprezinta un avantaj
MS Office (Word, Excel, Powerpoint) nivel avansat
Personalitate placuta, cu excelente abilitati de comunicare
Atentie la detaliu si capacitate de analiza si sinteza
Atitudine pozitiva si proactiva
Onestitate si discretie
Capacitate de adaptare si flexibilitate
Abilitati de planificare si organizare
Spirit de echipa
Rezistenta la stres
Abilitatea de a lucra cu cifre si date (simt al cifrelor)
Se ofera un mediu de lucru placut, pachet salarial foarte atractiv si expunere internationala.

Descrierea companiei:

Companie mare de servicii industriale (proiectare, executie, montaj, punere in functiune), parte a unui grup francez, ce activeaza in multiple industrii, la nivel national si international.