Acest job nu mai este activ.

Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

română, engleză

Adresa/ adresele jobului

Constanța

Se recruteaza si din

Constanța

ORIENT CERAMIC, companie specializată în comercializarea gresie, faianţei, pietrei naturale, granitului şi tapetului, recrutează pentru sediul din Constanţa asistent departament importuri.
Cerinţe:
- Studii superioare economice
- Cunoştinţe foate bune de limba engleză scris/vorbit (nivel avansat)
- Cunoaşterea avansată a pachetului MS Office (în special Excel)
- Cunoştinţe contabilitate
- Experienţă minim 2 ani pe un post similar
- Abilităţi de comunicare, gandire analitică
- Capacitatea de organizare şi planificare
- Capacitatea de a lucra în echipă, dar şi independent
- Persoana responsabilă, punctuală, dinamică, orientată spre rezultate, rezistentă la stres

Descrierea jobului

Responsabilităţi:
Asigura aprovizionarea cu marfă de la furnizorii alocaţi pe baza unei analize amănunţite a stocurilor şi a vânzărilor pe fiecare produs.
Pregăteşte documentaţia aferentă fiecărei operaţiuni de importuri.
Calculează obligaţiile vamale
Întocmeşte ordinele de plată către vamă
Operează în gestiune intrările de marfă pe baza .
Stabileşte preţurile de vânzare conform politicii interne a companiei
Raportează rezultatele activităţii de import-export.