Asistent de farmacie - Calea Crangasi - Bucuresti

Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Adresa/adresele jobului

Recrutez candidati dispusi sa se relocheze

Da

Candidatul ideal:

- Studii de specialitate finalizate;

- Experienta de minim un an pe o pozitie similara, constituie un avantaj;

- Abilitati foarte bune de organizare, comunicare, relationare si adaptare;

- Atitudine proactiva, perseverenta si profesionalism;

- Respecta principiile de etica si deontologie profesionala;

- Cunostinte bune de Microsoft Office.

Responsabilitati:

- Elibereaza medicamente;

- Identifica nevoile pacientilor si formuleaza recomandari;

- Informeaza pacientii despre modul de utilizare al medicamentelor si despre potentialele lor riscuri sau efecte adverse;

- Participa la receptia cantitativa si calitativ valorica a medicamentelor din farmacie;

- Administreaza stocurile si urmarireste termenele de valabilitate ale produselor farmaceutice.

Beneficii:

- Pachet salarial transparent;

- Tichete de masa;

- Posibilitatea dezvoltarii unei cariere profesionale intr-o companie de succes.

DE CE SA FACI PARTE DIN ECHIPA ARTA by DR MAX?

Dr Max Holding administrează cele mai mari rețele de farmacii din Cehia și Slovacia, precum și cea mai mare rețea independentă de farmacii din Polonia.

Poti face parte dintr-o echipa care lucreaza la îmbunătățirea constantă a calității asistenței farmaceutice, garantând accesul la un sortiment larg de medicamente la prețuri scăzute.

Suntem profesionisti, deoarece sanatatea celorlalti depinde de calitatea muncii noastre si ascultam nevoile pacientilor.