Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

193 Strada Ștefan cel Mare, Sibiu

Descriere companie

Fondată în 1996, Pall-Ex, Reţeaua Nr. 1 de distribuţie mărfuri paletizate în Marea Britanie a devenit unul dintre liderii europeni în materie de servicii logistice. După împlinirea a 21 ani de excelenţă în supply chain, Grupul de Companii Pall-Ex activează acum şi în România. Prin modelul său inovativ de afaceri, compania lucrează alături de o reţea de transportatori şi distribuitori locali pentru a oferi un serviciu de livrare în 24 de ore a mărfurilor paletizate pe întreg teritoriul ţării. Obiectivul nostru este sa devenim reteaua de top a distributiei de marfuri paletizate Pan-Europene.

Responsabilitatile postului:

- Oferirea de informatii/ solutii/ consiliere clientilor cu privire la serviciile companiei

- Documentarea operatiunilor efectuate in baza de date a companiei, conform procedurilor de lucru

- Promovarea produselor si serviciilor companiei prin cunostinte, atitudine, informatii

- Preluarea emailurilor/apelurilor de la clientii companiei

- Respectarea regulilor si procedurilor companiei privind standardele de securitate si protectie a datelor

Cerinte:

- Studii superioare

- Cunoasterea limbii engleze – cel putin nivel mediu

- Cunostinte de operare in in Excel, Word, Outlook, PowerPoint

Experienta in munca:

- Experienta anterioara in domeniu nu este necesara

Aptituni si Abilitati:

- Capacitatea de a lucra in conditii de sarcini multiple ce necesita prioritizare

- Orientare către client, orientare către rezultate, abilitatea de a lucra în echipă

- Persoana activa, foarte organizata si structurata cu spirit de initiativa, capabila sa coordoneze si sa gestioneze mai multe lucruri in acelasi timp

- Capacitatea de a face fata unui mediu de lucru dinamic, in continua schimbare

- Abilităti de comunicare verbala si în scris

Va rugam sa specificati nivelul cerintelor salariale si gradul de cunoastere al limbii engleze.