Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

București

Se recruteaza si din

Voluntari

Candidatul Ideal

Studii  STUDII SUPERIOARE ECONOMICE

Experienta MINIM 3 (TREI) ANI IN  ANALIZA VANZARI ( experienta ce poate fi dovedita)

Cunostinte SPECIFICE ANALIZEI ECONOMICE

Competente

  1. Competente organizationale
  • Lucru in echipa si colaborare
  • Orientare catre rezultate/ obiective
  • Initiativa si proactivitate
  • Orientare catre client

DESCRIEREA POSTULUI

Scopul postului

Activitatea pe care o va desfasura in cadrul companiei va consta in analiza operatiunilor comerciale precum si raportarea catre managementul companie.

RESPONSABILITATI

Relatia cu marile retele de magazine inseamna urmatoarele:
- analiza promotii (negociere discounturi, articole participante reviste/promo raft)
-analiza preturi
-calcul discounturi off invoice
-calcul profitabilitate si analiza promo a discounturilor on invoice impreuna cu  Marketing Manager
- evidenta listare/delistare articole
- evidenta si calcul target
-rezolvarea diverselor probleme aparute legate de blocarea articolelor, preturilor de raft etc.
-analize si rapoarte periodice catre management