Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Entry (0-2 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

franceză, engleză

Adresa/ adresele jobului

București

Candidatul ideal

Cautam o persoana calma, serioasa, responsabila si foarte bine organizata.
Este esential sa vorbeasca limba franceza si limba engleza - la nivel avansat (scris, citit si conversational), se va interactiona zilnic cu clientii externi ai firmei.
La fel de important este sa fie o persoana comunicativa, pozitiva si agreabila, asa cum este si echipa din care va face parte.
Constituie un avantaj important experienta in domeniul administrativ si/sau comercial.

Descrierea jobului

Preluarea comenzilor de la clienti si introducerea acestora in sistem.
Transmiterea comenzilor catre fabrica, pentru lansarea in productie.
Mentinerea legaturii cu clientii prin mail, telefon si fax, privind comenzile in curs sau alte informatii necesare.
Intocmirea actelor necesare pentru facturare in momentul livrarii.
Traduceri aferente detaliilor din comenzi sau alte documente.
Participarea la targuri interne sau internationale (Paris, Koln, Milano).