Detalii loc de munca

Asistent comercial

Nivelul carierei
Middle (2-5 ani)
Tip job
Full time
Limbi vorbite
Engleză - Mediu
Posturi disponibile
2

ASISTENT COMERCIAL

Suntem in  cautarea unui nou coleg care sa se alature departamentului comercial si sa ofere suport administrativ echipei din teren in pregatirea documentatiei de vanzare, centralizarea si analiza datelor relevante pentru construirea strategiei comerciale.

Daca esti pasionat de analiza si transpunerea informatiilor in materiale de informare relevante, daca valorizezi munca in echipa si iti place sa oferi suport colegilor atunci asteptam sa ne cunoastem!

Responsabilitati:

  • Transmite si urmareste documentatia necesara catre toate departarmentele implicate in procesul de vanzare
  • Proceseaza si monitorizeaza comenzile in sistem
  • Urmareste intreg fluxul logistic de la verificarea stocurilor, rezervarea de material, plasarea comenzilor si urmarirea lor in sistemul informatic pana la livrarea produselor/serviciilor
  • Inregistreaza comenzile de vanzari in sistemul informatic
  • Centralizeaza avizele de expeditie pentru materiale livrate pe santiere
  • Ofera suport echipei de vanzari cu facturarea avansului si a situatiei de lucrari finale
  • Centralizeaza rapoartele de activitate zilnice si saptamanale de vanzari si efectueaza toate inregistrarile aferente in programele destinate administrarii vanzarilor;
  • Centralizeaza date si elaboreaza analiza indicatorilor de performanta a activitatii de vanzare
  • Calculeaza comisioanele conform politicii comerciale;
  • Ofera informatii legate de lista de preturi, stocuri, produs, status comenzi catre consultantii de vanzari
  • Asista Directorul Comercial in solicitari legate de centralizarea datelor, rapoartelor de activitate la nivel de departament, analize ad-hoc si prezentari in functie de cerintele managementuluI

 Cerinte:

  • Studii superioare preferabil in domeniul economic si / sau constructii
  • Cunostinte PC (MS Office, PPTX, XLSX – la nivel avansat)
  • Cunostinte operare ERP reprezinta un avantaj
  • Cunoasterea limbii engleze la nivel avansat
  • Experienta in domeniul vanzarilor si / sau al constructiilor pe o pozitie similara
  • Capacitate de analiza si sinteza a informatiilor
  • Bune abilitati de organizare si planificare
  • Orientare catre rezultat
  • Orientare catre client
  • Excelente abilitati de lucru in echipa, comunicare si relationare interpersonala

Beneficii Oferite:

• Un loc de munca intr-o companie lider de piata in domeniul pietrei naturale care pretuieste  dezvoltarea competentelor, recunoastere si aprecierea performantelor
• Salariu motivant completat de tichete de masa, un sistem de bonusare a performantei in functie de rezultate, asigurarea transportului, abonament clinica medciala privata, Bookster
• Posibilitatea de dezvoltare a unei cariere intr-un mediu dinamic care imbina profesionalismul cu tehnica si creativitatea