Acest job nu mai este activ.

Middle (2-5 ani), Entry (0-2 ani), Senior (5-10 ani), Executive (>10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

București

CERINTE:

- Experienta generala de 1 an
- Studii superioare finalizate
- Cunostinte solide de MS Office- XLS nivel avansat
- Cunostinte obligatorii foarte bune de limba engleza

- Abilitate in lucru cu cifrele
- Capacitate de analiza si sinteza a datelor
- Atentie la detalii
- Abilitate de a lucra la multiple proiecte, in conditii de presiune si stres
- Orientare catre client
- Proactivitate
- Dorinta si interes in ceea ce priveste autodezvoltarea
- Capacitatea de a lucra in echipa dar si independent
- Integritate si onestitate

RESPONSABILITATI:

RAPORTARE:

- Intocmeste saptamanal rapoarte pe baza datelor din sistem atat pentru conducerea companiei cat si pentru departamentul de achizitii,

- Ruleaza zilnic raportul cu vanzarea articolelor pentru fiecare achizitor in parte si analizeaza evolutia marjei,

- Realizeaza raportul cu vanzarea saptamanala a articolelor pe fiecare grupa de produs atat pentru analiza cantitatilor cat si a marjelor,

- Analiza trimestriala a evolutiei categoriilor de marfa si compararea datelor cu trendul din piata.

 - Defineste in stransa legatura cu achizitorii fisierele cu articolele care urmeaza a avea modificari de pret de achizitie, pe baza carora se realizeaza colectarea saptamanala a preturilor de vanzare de la concurenta,

- Informeaza departamentul vanzari despre modificarile preturilor de vanzare ale articolelor, a etichetelor aferente.

- Intocmeste analiza saptamanala despre nivelul comparativ al indicelui de preturi din piata

- Pregateste listele saptamanale cu articole ce urmeaza a fi listate pentru colectarea preturilor concurentei.

Oferta (bonusuri, beneficii):

Pachet salarial motivant
Posibilitate de dezvoltare profesionala
Mediu de lucru profesionist, competitiv
Majorari salariale periodice pe masura confirmarilor.
Vor fi contactati doar candidatii selectati pentru interviu.