Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză, franceză

Adresa/adresele jobului

Societatea de avocatura Bogaru & Asociatii cauta o persoana activa si serioasa care se va ocupa de activitatile administrative si de marketing ale societatii.

ATENTIE! Conform art. 186 din Statutul profesiei de avocat este interzisă angajarea ca personal auxiliar a persoanelor cu studii juridice superioare, asadar rugam candidatii cu studii juridice superioare sa nu aplice, deoarece nu vor putea fi selectati.

Cerinte obligatorii:

- persoana serioasa, responsabila, activa, organizata, atenta la detalii si rezistenta la un mediu de lucru dinamic
- cunoasterea limbii engleze la nivel avansat si a limbii franceze cel putin la un nivel mediu ( scris/vorbit)
- operare MS Office (Outlook/Word/Excel/Power Point)
- experienta in domeniul administrativ de minim un an pe o pozitie similiara
- experienta in domeniul marketing
- studii superioare finalizate

Mentionam ca vor fi selectati doar candidatii care cunosc atat limba franceza, precum si limba engleza, de asemenea care raspund si la mini-interviul de pe acest site.

Responsabilitati:

- gestionarea apelurilor telefonice si a corespondentei
- organizarea agendei avocatilor si partenerilor
- actualizarea bazei de date a clientilor societatii de avocatura
- stabilirea de intalniri interne
- traduceri de nivel mediu
- evidenta produselor de papetarie
- arhivarea documentelor
- pregatirea deplasarilor si intalnirilor externe
- adaugarea clientilor in programul societatii

- tinerea evidentei concediilor personalului societatii si alte evidente necesare

- deplasari zilnice in interesul biroului (Posta, Baroul Bucuresti, ANAF, banca, produse de birotica) sau orice alte deplasari necesare.
- activitati de marketing specifice domeniului juridic ( gestionare site, paginile de pe retelele sociale ale companiei, pastrarea legaturii cu colaboratorii media, publicarea de articole pe site-ul societatii sau pe alte site-uri de specialitate, transmiterea newsletter-ului lunar bazei de date etc, promovarea societatii pe plan intern si extern.)

Salariul se va discuta doar in cadrul interviului. Sediul biroului este in zona Aviatorilor ( Piata Charles de Gaulle), Sector 1.

  • Interviu online
  • Ce experienta aveti in domeniul administrativ/ marketing?
  • La ce nivel cunoasteti limba engleza si limba franceza ( scris si vorbit, de ex: Engleza scris: foarte bine, vorbit: bine).
  • Cum prioritizati task-urile in cazul in care aveti mai multe sarcini de indeplinit simultan?
  • Daca ati fi ales pentru a ocupa acest post, cum ati promova societatea de avocatura?