Adresa/ adresele jobului

Piatra Neamț

Candidatul ideal

- studii medii/superioare finalizate;

- cunoasterea in detaliu a pachetului MS Office, navigare internet;

- capacitate de organizare si planificare a activitatilor curente;

- fluenta verbala;

- dorinta de dezvoltare profesionala;

- personalitate dinamica, comunicativa, organizata, analitica;

- loalitate si confidentialitate;

- experienta in asigurari/consiliere clienti poate fi un avantaj.

Descrierea jobului

Job-ul pesupune activitati specifice back & front office:

- raspunde in timp util solicitarilor venite din partea clientilor si colaboratorilor inclusiv din mediul online;

- identifica corect solicitarile clientilor/colaboratorilor, ofera raspunsuri corecte si complete, se implica activ     in rezolvarea problemelor semnalate, pastrand un ton amabil si profesionist;

- sustine procesul de vanzare si finalizeaza acolo unde este cazul;

- indeplineste alte sarcini care se incadreaza in specificul activitatii biroului.

Beneficii

- salariu fix atractiv;

- asigurare privata de sanatate;

- training gratuit;

- telefon de serviciu, laptop;

- posibilitati de promovare;

- mediu de lucru placut si profesionist.

Descrierea companiei

PopularAsig este o firma de intermediere in asigurari, partenera al unuia dintre cei mai importanti brokeri de asigurari de pe piata romaneasca, avand contracte de colaborare cu toate societatile de asigurare care activeaza in Romania.
Sloganul nostru "Pasionati de siguranta. Inspirati de oameni", constituie pentru noi stilul de business. Corectitudinea, seriozitatea si principiile morale stau la baza activitatii PopularAsig.
Managementul si desfasurarea intregii activitati sunt asigurate de personal inalt calificat, cu o experienta de peste 20 ani in domeniul asigurarilor.