Asistent/a recrutare - Germana (m/f)

hr - german - recruiting

Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

germană, engleză

Adresa/ adresele jobului

Cluj-Napoca

Criteriu eliminatoriu sunt cunostintele la nivel avansat de limba germana, daca nu detineti capacitatea de a sustine o conversatie in limba germana la un nivel avansat, este lipsit de sens sa aplicati.
Pentru a sustine coerent dezvoltarea recenta a companiei noastre suntem in cautare de noi colegi-juniori pentru echipa de recrutare.
Va rugam utilizati un CV redactat in limba engleza sau germana si actualizat, in care detaliati activitatile efective aferente experientelor profesionale.
Vom contacta doar candidatii, considerati potriviti.
- Absolvent/a studii medii/superioare (preferabil studii economice sau cu orientare socio-umana);
- Cunostinte de limba germana la nivel avansat (scris si vorbit);
- Atentie deosebita la detalii, gandire structurata si realista;
- Atitudine amabila si politicoasa;
- Aptitudini excelente de comunicare si relationare;
- Cunoasterea programelor MS Office-Word-Excel la nivel mediu sau avansat;
- Experienta anterioara in recrutare/activitati tip call-center (in limba germana) nu este necesara dar constituie un avantaj major.

Descrierea jobului:
- Administreaza si asigura actualizarea bazelor de date cu candidati;
- Presteaza activ contributie creativa si efectiva, in directia imbunatatirii calitatii bazelor de date existente;
- Gestioneaza activitati administrative, de urmarire si raportare legate de procesul recrutarii internationale;
- Realizeaza, sustine extinderea si mentine integritatea unui “knowledge pool” de candidati;
- Concepe si posteaza la nevoie anunturi de recrutare internationala;
- Participa aditional, in anumite cazuri, la procesul de selectie si recrutare de specialisti din domeniul IT pentru regiunea DACH (DE, AT, CH).
De ce ar trebui sa alegi echipa noastra:
• un salar competitv corelat cu experinta si performantele tale, bonuri de masa, asigurare medicala;
• team-eventuri, traininguri tehnice si de limbi straine ajustate nevoilor individuale;
• un sediu dotat modern, situat quasi central intr-o ambianta placuta;
• colaborarea cu o echipa internationala competenta, amiabila si proactiva;
• posibilitatea de a investi in dezvoltarea personala si profesionala pe termen mediu si lung, prin accesul la diverse cursuri de specializare.

Descrierea companiei
VOQUZ dezvolta, gestioneaza si realizeaza proiecte IT complexe, ofera consultanta calificata in domeniul IT, genereaza servicii adaptate pe specificul cerintelor de business ale colaboratorilor sai. Clientii nostrii, sunt firme renumite care pun accent pe inovatie, creativitate si responsabilitate. Grupul VOQUZ are sediul central in Germania si activeaza de asemenea in Austria, Elvetia, USA si Romania-Cluj. Daca va potriviti descrierii, nu ezitati sa va alaturati echipei noastre din Cluj-Romania, oferindu-ne astfel reciproc posibilitatea de a ne dezvolta armonios impreuna.