Asistent/a Manager Office, Vanzari & Marketing

Limbi vorbite

engleză

Adresa/adresele jobului

Salariu brut pe luna

600 - 900 €

Firma 2NET COMPUTER, lider de piata in domeniul IT&C in Brasov si Covasna, cu experienta in domeniu de peste 22 ani, isi mareste echipa.

Domeniu de activitate :  Vanzarea de produse, solutii si servicii IT&C. Prestarea de servicii (service) IT&C.

Departament :Vanzari (B2B – Business to Business & B2C – Retail/ Magazin)

Descrierea postului :Asistent/a Manager Office, Vanzari & Marketing

Nivel calificare :Junior sau Senior

Locatia :Sfantu Gheorghe

 In cazul in care detineti competentele necesare si acest post prezinta interes pentru dvs., va rugam sa ne trimiteti CV-ul cu poza la adresa de e-mail: .

Multumim si succes !

 CERINTE:

  • Absolvent/a cu studii medii sau superioare sau student/a in anii terminali (studii superioare constitue avantaj). Constituie avantaj pregatirea in domeniile: economic/ marketing/ cibernetica, inginerie electrica (electronica, automatica, calculatoare, tehnologia informatiei ), informatica sau inginerie –pasionat/a de domeniul IT&C;
  • Cunostinte operare/ utilizare PC, aplicatii/ programe software de baza pt. birou (Microsoft Windows & Office, Internet, etc.);
  • Experienta in vanzari (inclusiv asigurari, banci, retail IT & electro, telefonie mobila, agentii de publicitate, Call Center, etc) si/sau in domeniu IT&C, marketing de (1 – 2 ) ani -> constituie avantaj;
  • Cunostinte de limba engleza;
  • Abilitati de comunicare si relationare, negociere, organizare ;
  • Capacitate de lucru in echipa ;
  • Persoana ambitioasa, creativa, proactiva, cu spirit dezvoltat al competitiei, rezistenta la stres, disponibilitate pt. program prelungit de lucru;
  • Dorinta de perfectionare permanenta;
  • Orientare catre client, performanta si rezultate;
  • Disponibilitate pentru deplasari in vederea participarii la diverse sesiuni de training (formare profesionala) si evenimente specifice organizate de firma (intern si/sau extern);

 RESPONSABILITATI:

  • Vanzare a produselor, solutiilor si serviciilor oferite de firma (in magazin sau pe baza de comenzi primite de la clienti, etc);
  • Pregatirea ofertelor pentru clienti, licitatii, proiecte, etc.;
  • Intocmeste documentatia necesara participarii la licitatii, proiecte, etc;
  • Mentinerea permanenta a contactului/ relatiei cu clientii deja existenti cat si participarea activa la dezvoltarea portofoliului de clienti (client noi) prin idenficarea si/sau generarea de noi oportunitati de business;
  • Asigura suportul necesar si participa in mod direct si activ la realizarea targetului de vanzari;
  • Participa/ Intocmeste rapoarte de vanzari, situatii pt. conducere, clienti si furnizori;
  • Activitati specifice de secretariat (Office), gestionare a documentelor, etc;

 ASPECTE MOTIVANTE :

    • Pachet salarial atractiv, in functie de perfomante si rezultate (salariu de baza + bonusuri/ comisioane);
    • Telefon mobil  & laptop de serviciu;
    • Posibilitati reale de promovare;
    • Mediu de lucru profesionist si conditii de munca deosebite;
    • Autoturism de serviciu (pt. nivel senior si functie de conducere)