Adresa/ adresele jobului

Râmnicu Vâlcea

În curând vom deschide un nou birou de asigurări în Rm. Vâlcea - Piața Centrală și suntem în căutarea unui coleg(ă) asistent(ă) în brokeraj.

Dacă și tu ești în căutarea unui loc de muncă stabil, îți place domeniul asigurărilor, te regăsești în descrierea de mai jos și poți face față responsabilităților, aplică un CV și te vom contacta!

Colegul/Colega ideală (cerințe):
- minim studii medii (obligatoriu diploma de bacalaureat);
- existența codului RAF constituie un avantaj;
- persoană sociabilă, cu abilități de comunicare și convingere;
- o atitudine pozitivă, orientată către client și bune capacități de comunicare;
- punctual(ă) și capabil(ă) să respecte termenele asumate;
- experiența în domeniul asigurărilor constituie un avantaj.

Descrierea postului

Responsabilități:
- gestionarea fizică și informatică a polițelor/contractelor de asigurare;
- dezvoltarea, gestionarea și fidelizarea portofoliului de clienți;
- contactare potențiali clienți și clienți existenți pentru reînnoirea polițelor;
- menținerea legăturii permanente cu clienții, acordându-le asistența necesară pe durata parteneriatului cu aceștia;
- menținerea standardelor de curățenie și a ordinii la locul de muncă.

Beneficii: Pachet salarial atractiv, Beneficii non-financiare
- Salariu fix + bonus motivant;
- Contract de muncă cu normă întreagă, perioadă nedeterminată;
- Acces la cursuri de specializare în domeniul asigurărilor;
- Cursuri gratuite, traininguri de dezvoltare profesională;
- Mediu de lucru plăcut;
- Sprijin permanent din partea noastră.

Trimite-ne CV-ul tău cu poza și noi te vom contacta în urma unei selecții! Pentru alte detalii, îți stăm la dispoziție. Te așteptăm în echipă!