Adresa/ adresele jobului

București

Candidatul ideal

Candidatul ideal pentru acest job trebuie să poată demonstra că știe să lucreze în Microsoft Excel (formule de bază), să scrie corect un e-mail în limba română (cu diacritice), să vorbească fluent atât cu clienții la telefon cât și față în față.

El are background în construcții și vânzări (poate fi si fost agent de vânzări materiale construcții). Este tânăr și este dispus să învețe.
Experienta într-o agenție imobiliară poate fi un plus.

Descrierea jobului

Angajatul va asista managerul în realizarea ofertelor pentru construcții (conform unor proceduri standard), va urmări ofertele trimise sunând sau întâlnindu-se cu clienții și le va propune soluții la probleme puse de ei (de ex. oferta este prea mare și vor să renunțe la anumite finisaje).

Clientii sunt administrați prin intermediul unui CRM online ce va ușura foarte mult urmărirea și îndeplinirea task-urilor zilnice și lucrul în echipă.

Înainte de ajunge la ofertare, clientul trece prin niște etape care clarifică foarte detaliat toate nevoile lui, inclusiv cele de compartimentare/planimetrie - etape realizate de alt departament. Astfel, cei cărora va trebui să le facă ofertă asistent-managerul sunt persoane care au șanse mari de a construi și ale căror nevoi au fost identificate clar.

Căutăm pe cineva cu puțin background în construcții, nu neapărat cu experiență, ci mai degrabă cineva care are abilități bune de vânzător și este dispus să învețe domeniul nostru de activitate.

Înainte de angajare vor exista două interviuri (unul pe parte tehnică și vânzări și unul pe parte de construcții). După angajare va urma o perioadă de probă de 2 săptămâni, timp în care vom încerca să identificăm dacă noul angajat este potrivit sau nu pentru acest post, pe termen lung.

Ținând cont că majoritatea activității este automatizată, nu avem nevoie de un număr mare de angajați iar salariul fiecărui angajat va fi mai mult decât atractiv.

Important!!!
Oferim și posibilitate de cazare.

Descrierea companiei

Compania noastră activează în domeniul construcțiilor civile rezidențiale încă din anul 2011. Am făcut o pauză în perioadaiar din 2015 am lansat o serie de site-uri care aduc un număr mare de solicitări de construcții case.

Așteptăm cv-uri pe