Asist. logistica BUC+Stivuitorist/picker BUC+CST

stivuitorist - manipulant marfa - logistical assistant

Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Entry (0-2 ani)

Adresa/ adresele jobului

Constanța; București

EUROCCOPER, companie cu experienta de 20 de ani in Romania, in continua dezvoltare, cauta sa dezvolte si sa consolideze echipa in cadrul urmatoarelor departamente:

ASISTENT LOGISTICA BUCURESTI

Responsabilitati:
- Scanarea - in sistemul informatic - a datelor privind receptia / livrarea marfii;
- Verificarea / intocmirea de diferite formulare;

-  Mentine legatura cu beneficiarii prin intermediul mijloacelor de comunicare (telefon si email)

- Pregateste rapoarte si situatii in MS Excel si opereaza in programul intern de management logistic

-  Participa la inventare periodice

Cerinte
- Cunostinte operare PC, pachetul MS Office;
- Studii medii (diploma de bacalaureat) / superioare;

  • Rapiditate in munca, flexibilitate, comunicativ;
  • Rezistenta la stres
    - Nu este necesara experienta.
  • Locul de munca este la adresa: Loc Pantelimon, Jud. Ilfov, Soseaua de Centura, nr. 220.

Oferta (bonusuri, beneficii)
- Pachet salarial atractiv ;
- Transport asigurat ;
- Mediu de lucru la standarde europene.

Stivuitorist / manipulant marfuri BUCURESTI + CONSTANTA

- Descarcarea si incarcarea marfurilor din/in camion in siguranta, respectand normele si procedurile specifice. .
- Pregatirea comenzilor de picking si alocarea acestora pe zona de verificare/expeditie.
- Desfasurarea operatiunilor de pozitionare, pe locatii, a marfurilor din zona de receptie.
- Efectuarea comenzilor de transfer marfuri intre locatii conform comenzilor afisate pe scaner.
- Etichetarea / reetichetarea, ambalarea / reambalarea articolelor / paletilor si amplasarea acestora pe locatiile stabilite de sistemul informatic.
- Descarcarea si incarcarea marfurilor vrac din/in camion in siguranta, respectand normele si procedurile specifice, si pozitionarea marfurilor descarcate pe locatiile destinate.
- Infolierea paletilor, la finalizarea procesului de receptie, sau ca urmare a finalizarii procesului de verificare/pregatire pentru expeditie.

Cerinte
- Autorizatie ISCIR
- Experienta in activitatea de incarcare / descarcare camioane
- Spirit de initiativa, tenacitate
- Rezistenta la stres
- Disponibilitate de lucru cu stivuitorul, cu transpaleta, de efectuare operatiuni de picking (pregatire comenzi), incarcare/descarcare marfa vrac..
- Locul de munca este in Pantelimon (Soseaua de Centura), respectiv CONSTANTA.

BENEFICII:
- Oportunitatea de a lucra intr-o companie in continua dezvoltare, alaturi de o echipa tanara si dinamica
- Salariu competitiv
- Bonusuri suplimentare in functie de performante.