Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Ploiești

Salariu aproximativ brut oferit / luna in euro

400 €

CERINTE OBLIGATORII:
1. studii superioare de specialitate: absolventi ai Facultatii de Arhivistica sau ai Facultatii de Istorie (cu modulul Arhivistica);
2. Experienta in pozitii similare de minim 3 ani;
3. O buna cunoastere a programelor Office;
4. Recomandare de la un loc de munca anterior cu date de contact ale persoanei care poate da referinte la cerere;
5. Candidatul trebuie sa fie organizat, descurcaret, de incredere, dedicat si flexibil, sa fie in masura sa demonstreze o judecata sanatoasa si o gandire analitica, excelente abilitati de comunicare si relationare, capacitate de luare a deciziilor, minutios, riguros si perseverent in activitatea desfasurata, rezistent la stres, capacitate de a lucra autonom si in echipa, flexibilitate si disponibilitate.

RESPONSABILITATI SI ATRIBUTII:
nomenclatorului arhivistic:
dosarelor conform nomenclatorului arhivistic:
documentelor:
documentelor selectionate, cat si a celor care se pastreaza;
fondului arhivistic;
si reorganizarea fondului arhivistic;
filelor nescrise si a partilor metalice;
filelor;
listelor de inventar pentru documentele permanente sau aflate in termenul de pastrare cat si pentru cele cu termen expirat;
documentelor in vederea depozitarii;
si codificarea cutiilor;
fondului arhivistic pe servicii, termene de pastrare, ani si tip de document;
si predarea cutiilor de arhiva in baza unui proces verbal de predare-primire;
procedurile de lucru si de sistem aferente domeniului de activitate, precum si de prevederile legislatiei in viguare;
confidentialitatea informatiilor si a documentelor cu care opereaza;
cunoasca si sa respecte prevederile Legii16/1996;
de buna executie a lucrarii, atat pe perioada derularii contractului, cat si dupa finalizare;
de folosirea integrala a tipului de lucru si de respectarea prevederilor CCM, ROI si anormelor de protectie a muncii si PSI generale si specifice locului de munca;
activitati specific postului la solicitarea personalului cu functii de conducere din cadrul societatii.

BENEFICII:
CIM pe durata nedeterminata cu norma intreaga;
Pachet salarial atractiv si tichete de masa;
Oportunitatea de a face parte dintr-o echipa, tanara, dinamica si cu ritm accelerat de dezvoltare;
Cultura organizationala orientat spre excelenta.

ALTE INFORMATII:
Procesul de angajare se va desfasura in 3 etape: selectie CV-uri, interviu si testare cunostinte. La interviu vor participa doar persoanele anuntate telefonic in urma selectiei de CV-uri. Dupa interviu doar persoanele selectate vor sustine exemenul de verificare a cunostintelor.