Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

română, engleză

Adresa/adresele jobului

Responsabilitati:

- Initiaza, propune, organizeaza, consiliaza in legatura cu activitatile, operatiile si actiunile din sfera arhivistica necesare in cadrul proiectelor interne sau externe ale companiei, asigurandu-se ca acestea sunt in conformitate cu procedurile interne si legislatia in domeniu;
- Efectueaza activitati si operatiuni arhivistice pentru documente pe suport fizic și electronic, precum si preluarea-predarea arhivei, insotirea pe durata transportului si inregistrarea in sistemele specifice, dupa caz;
- Intocmeste documente justificative, proceduri de lucru, instrumente de evidenta, extrase, certificate, lucrari si a altor forme prevazute de lege sau documente specifice de proiect;
- Interactioneaza, dupa caz, cu autoritatea in domeniu, cu alte compartimente din cadrul companiei, cu clienti sau furnizori in cadrul proiectelor.

Cerinte:

- Absolvent al Facultatii de Arhivistica cu diploma de licenta;
- Cunostinte foarte bune ale legislatiei in domeniu;
- Experienta pe o pozitie similara de minim 2 ani;
- Cunostinte foarte bune de operare PC;
- Abilitati bune de relationare si comunicare atat in scris cat si oral;
- Persoana organizata, atenta la detalii, responsabila, atitudine pozitiva, adaptabilitate;
- Abilitati de analiza, sinteza, organizare, prioritizare, orientata catre rezolvarea de probleme;
- Lucreaza foarte bine atat individuat cat si in echipa;
- Comportament etic si profesional;
- Cunostinte de limba engleza - nivel mediu;
- Permis auto categ B - constituie avantaj.

Beneficii:

- Mediu de lucru in spatiu de birouri, cladire in proximitatea metroului Pipera;
- Program de lucru –de luni pana vineri;
- Beneficii la birou: cafea, apa, zi de fructe;
- Atmosfera de lucru destinsa, colegi sociabili si prietenosi.