Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

germană

Adresa/ adresele jobului

București

Biroul de arhitectura romano-german German Architects & Partners doreste sa angajeze arhitecti/ conductori arhitecti cu experienta mai mare de 5 ani si arhitecti/ conductori arhitecti cu experienta intre 0 si 5 ani in proiecte comerciale si industriale, ansambluri rezidentiale, cladiri de birouri.

Descrierea postului:
- proiectare de arhitectura;
- management de proiect;
- coordonarea tuturor specialitatilor;
- asistenta tehnica pe perioada executiei proiectului;
- controlul si evaluarea costurilor de constructie si proiectare;
- arhivarea electronica a datelor de proiect;
- management CAD si suport;
- modelare de arhitectura in 3D Studio Max;
- reprezentarea biroului la meetinguri si conferinte nationale si internationale;
- participarea la concursuri de arhitectura
Cerintele postului:
- profesionalism, creativitate si simt estetic
- siguranta in lucru cu programele de CAD AutoCAD, Nemetschek , Photoshop
- experienta cu sistemele de comunicare moderne si cu programele MS Office (Acces,
Exel, Word, Powerpoint);
- capacitatea de a gasi solutii tehnice si estetice optime chiar in situatii dificile;
- capacitatea de coordonarea a subordonatilor (desenatori, tehnicieni);
- cunoasterea materialelor de constructii si a detaliilor tehnice legate de folosirea acestora;
- cunostinte in elaborarea de documentatii de urbanism;
- spirit de lucru cooperativ, dinamic si eficient;
- lucrul cu Corel Draw constituie un avantaj
- permis de conducere categoria B  prezinta un avantaj

-  cunoasterea limbii germane, cel putin nivel mediu, este necesara

Oferta (bonusuri, beneficii):
- Telefon mobil, prime la lucrarile efectuate.