Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/adresele jobului

Salariu brut pe luna

500 - 1000 €

Amerom Exclusive . căută un Arhitect care să lucreze în mod inteligent pentru a realiza toate fazele lucrărilor de arhitectură, inclusiv planificarea, proiectarea şi supravegherea construcţiei. Veţi fi implicaţi în noi proiecte de clădiri, extinderi, reabilitări, de la primele etape până la finalizare. Candidatul de succes va fi în măsură să îmbine nevoile clienţilor cu creerea de modele durabile, funcţionale şi plăcute din punct de vedere estetic.

Responsabilităţi:

  • Oferirea de consiliere corectă și în timp util clienţilor;
  • Redactarea părții desenate pentru proiectul de arhitectură, în toate fazele acestuia;
  • Integrarea și corelarea cerințelor specialiștilor;
  • Respectarea riguroasă a termenelor de predare ale proiectelor;
  • Acordarea suportului tehnic echipei de lucru;
  • Executarea și gestionarea desenelor grafice în programul ALLPLAN – Nemetschek;
  • Comunicarea cu părțile externe, creând relații de încredere;
  • Controlul proiectelor de la început până la sfârşit pentru a asigura design de înaltă calitate, inovator şi funcţional;
  • Dezvoltarea arhitecturii în conformitate cu nevoile clientului, utilizarea clădirii şi impactul asupra mediului;
  • Elaborarea de planuri detaliate şi efectuarea corecţiilor necesare;
  • Încadrarea în bugete şi termene;
  • Asigurarea că lucrările sunt efectuate conform standardelor specifice şi a reglementărilor în vigoare;
  • Desfășurarea muncii cu integritate și responsabilitate;
  • Menținerea cunoștințelor actuale privind modificările aduse legislației;
  • Respectarea obiectivelor legale.

Cerinţe:

  • Cunoaşterea de informaţii despre produsele de construcţie, detaliile construcţiei, reglementările şi standardele de calitate;
  • Conștiinciozitate în respectarea unor reguli de reprezentare;
  • Interes, rigurozitate și dedicare;
  • Spirit de observație/atenție la detalii;
  • Persoană orientată spre obținerea rezultatelor, organizarea și executarea sarcinilor și spre colaborarea în condiții optime cu clienții;
  • Corectitudine, receptivitate, flexibilitate;
  • Abilități de comunicare remarcabile;
  • Cunoașterea programului: ALLPLAN - Nemetschek;
  • Cunoașterea pachetului de programe Microsoft Office;
  • Experiență de lucru dovedită ca arhitect;
  • Diplomă de licență în arhitectură, cu drept de semnătură şi ştampilă.