Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/adresele jobului

Salariu brut pe luna

1200 - 1500 €

Candidatul ideal

Esti cu adevarat pasionat de arhitectura?

Vrei sa ai libertatea de a o crea?

Dacă ai răspuns pozitiv la aceste întrebări te invitam sa faci parte din echipa noastra !

Calificari si calitati necesare

  • Absolvent Facultatea de Arhitectura; arhitect cu drept de semnatura;
  • Cunostinte avansate a programului ArchiCAD;
  • Cunoastinte medii/ avansate a unui program de randat (Artlantis/ Autodesk 3ds Max/ Lumion);
  • Cunostinte actualizate a normelor de proiectare si a legislatiei specifice in vigoare;
  • Persoana pozitiva, deschisa la provocari si abordari diferite;
  • Persoana comunicativa, capabila de a lucra in echipa si de a comunica direct cu beneficiarii si colaboratorii externi.

Descrierea jobului:

  • Elaborarea design-ului preliminar al proiectelor de arhitectura/ prezentari grafice de sustinere a solutiilor de proiect;
  • Realizarea proiectului de arhitectura, în functie de fazele de proiectare;
  • Interacţiunea constantă cu beneficiari, proiectanţi de structura si instalaţii, constructori, furnizori de materiale şi echipamente, în scopul elaborarii si coordonarii proiectului de arhitectura cu cele de rezistenta si instalatii;
  • Vizite pe şantier şi oferirea de suport tehnic pe perioada desfășurării lucrărilor de execuție;
  • Participarea la concursurile de arhitectura.

Beneficii:

  • Pachet salarial atractiv;
  • Bonusuri, in functie de performanta;
  • Training-uri de dezvoltare a abilitatilor specifice activitatii.

Descrierea companiei

Echipa Mentor Construct este formata din arhitecti tineri, dinamici si pasionati de arhitectura.
Deoarece ne asteapta o perioada aglomerata, cu proiecte noi si altele in curs de finalizare cautam noi colegi comunicativi, motivati si oameni de echipa.

Colaboram cu clienti privati, dar si cu clienti institutionali carora am avut oportunitatea de a le oferi solutii si proiecte contemporane precum crese, gradinite, scoli generale, licee, centre multifunctionale.

Mentor Construct este un birou de arhitectura si urbanism infiintat in Cluj-Napoca.