Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/adresele jobului

Recrutez candidati dispusi sa se relocheze

Da

Responsabilitati:

• Coordoneaza activitatea farmaciilor alocate;
• Asigura continuitatea operationala ;
• Asigura realizarea si depasirea targetelor de vanzari ale companiei
• Asigura excelenta profesionala in relatia cu clientii farmaciilor;
• Motiveaza echipele coordonate pentru cresterea vanzarilor;
• Stabileste si urmareste realizarea obiectivelor prin monitorizarea indicatorilor relevanti pentru performanta afacerii;
• Construieste si implementeaza proiecte de dezvoltare a business-ului pentru locatiile alocate; • Realizeaza studii de piata, creeaza si dezvolta mecanisme pentru atingerea potentialului de crestere al zonei alocate ( zona Sud);

• Urmareste trendurile industriei farmaceutice si identifica oportunitatile de dezvoltare pentru aria coordonata.

Cerinte:

• Studii superioare finalizate; ( constituie avantaj studiile in cadrul Facultatii de Medicina si Farmacie);

• Experienta, minim 2 ani, in retail - pozitie manageriala/responsabilitati de coordonare echipa;

• Excelente abilitati de planificare si organizare;

• Orientare catre client si spre rezultate;
• Foarte bune abilitati de comunicare;
• Capacitate de lucru sub presiune;
• Initiativa, flexibilitate si perseverenta;
• Buna cunoastere a pachetului Microsoft Office;
• Carnet de conducere si disponibilitate pentru deplasari.