Acest job nu mai este activ.

Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani), Executive (>10 ani)

Adresa/ adresele jobului

Cluj-Napoca; Oradea

Se recruteaza si din

Cluj-Napoca, Oradea

Interbrands Marketing&Distribution doreşte să îşi reîntregească echipa!

Pentru acoperirea a 2 pozitii de Area Sales Manager, căutăm colegi din Cluj-Napoca si din Oradea

CANDIDATUL IDEAL:
- Experienta profesionala (de munca) - minim 5 ani de zile;
- Experienţa relevanta în vânzări - minim 2 ani de zile;
- Experienta relevanta in coordonarea unei echipe - minim 1 an de zile;
- Capacitate de a coordona şi conduce o echipa;
- Capacitate de luare a deciziilor, rezolvare de probleme si setare de priorităţi;
- Excelente abilităţi de comunicare şi negociere;
- Aptitudini organizatorice, iniţiativă, flexibilitate;
- Disponibilitate pentru deplasari;
- Studii superioare finalizate - cu diploma de licenta;
- Permis de conducere categoria B;

DESCRIEREA JOBULUI:
Obiectivul general al postului: Conduce echipa de vanzari pentru realizarea in zona repartizata a volumelor de vanzari stabilite de companie si a obiectivelor de acoperire clienti, distributie, produse, merchandising si incasarea debitelor.

Responsabilitati principale:
- Este responsabil de îndeplinirea planului de vânzări şi coordonatele distribuţiei pe zona alocata;
- Dezvoltă şi actualizează în permanenţă, împreună cu oamenii din subordine, acoperirea eficientă a zonei;
- Este implicat în compensarea subordonaţilor direcţi prin stabilirea obiectivelor lunare, echitabile pentru fiecare membru al echipei;
- Monitorizează rezultatele de vânzări şi identifică ariile de îmbunătăţire;
- Se asigură că procedurile zilnice ale subordonatilor sunt respectate şi realizate în totalitate;
- Asigură instruirea permanentă a oamenilor din subordine, furnizează feedback şi îi însoţeşte periodic pe teren avand rolul decisiv in dezvoltarea cunostintelor si modului de actiune in teren al subordonatilor;
- Monitorizeaza utilizarea eficienta a resurselor alocate;
- Conduce procesul de evaluare anuală a performantei pentru toti reprezentantii de vanzari din subordine.