Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/adresele jobului

Recrutez candidati dispusi sa se relocheze

Da

Acest anunt este inactiv, însă puteți trimite în continuare CV-ul Dvs. la aceasta companie

Euromaster SRL, cu sediul in Otopeni Ilfov, importa si distribuie pe piata din Romania o gama larga de scule electrice, cu motor termic, accesorii, scule de mana si unelte pentru finisaje in constructii.

Suntem in cautarea unui nou membru al echipei, cu functia de Area Sales Manager in judetele Harghita, Covasna, Mures, Sibiu, Brasov.

Persoana care va ocupa acesta functie va avea urmatoarele responsabilitati:
- Dezvoltarea retelei de distributie prin identificarea si inceperea colaborarii cu clienti noi

- Gestioneaza relatia cu clientii existenti

- Promoveaza produsele Euromaster catre partenerii de afaceri si utilizatorii finali

- Asigura implementarea actiunilor de marketing in zona

- Monitorizeaza piata de profil, conform cerintelor companiei

- Este responsabil de atingerea target-ului de cifra de afaceri alocat

- Acorda sprijin tehnic partenerilor, daca acesta este solicitat

- Se asigura ca situatia platilor este in conformitate cu termenele agreate

- Intocmeste raportul de activitate periodic

- Participa la sedintele de vanzari lunare

Candidatii trebuie sa intruneasca urmatoarele cerinte:

- sa aiba domiciliul intr-unul din judetele alocate

- experienta de minim 2 ani in vanzarea de scule

- permis de conducere categoria B – obligatoriu

- limba engleza la nivel mediu reprezinta un avantaj

- cunostinte de Microsoft Office cel putin nivel mediu

- este orientat spre rezultate si are bune capacitati de comunicare

Oferim pachet salarial atractiv, masina de serviciu, laptop si telefon.