Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani), Executive (>10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Craiova

Candidatul ideal:

 Experienta profesionala (de munca) - minim 5 ani de zile;
- Experienţa relevanta în vânzări - minim 2 ani de zile;
- Experienta relevanta in coordonarea unei echipe - minim 2 ani de zile;

- Experienta relevanta in colaborare ,  Producator-Distribuitor - minim 2 ani de zile;
- Capacitate de a coordona o echipa de vanzari din cadrul unei firme de distributie;
- Capacitate de luare a deciziilor, rezolvare de probleme si setare de priorităţi;
- Excelente abilităţi de comunicare şi negociere;
- Aptitudini organizatorice, iniţiativă, flexibilitate;
- Disponibilitate pentru deplasari;
- Studii minim Bacalaureat, studiile Superioare pot reprezenta sau nu, dupa caz,  un avantaj;
- Permis de conducere categoria B, cu o vechime de cel putin 3 ani;

Descrierea jobului

- Este responsabil de îndeplinirea planului de vânzări pe zona alocata.
- Lucreaza direct cu distribuitorii din regiune si cu locatiile IKA (Auchan , Carrefour).
- Actioneaza folosindu-si toate cunostintele de negociere si vanzare dobandite, pentru a creste volumul vanzarilor produselor companiei si pentru a asigura distributia intregii game de produse.
- Realizarea lunara a obiectivelor cantitative si calitative, tinand cont de bugetul de vanzari si indicatorii de piata relevanti pentru companie.
- Cresterea vanzarilor pe zona deservita .
-Verifica status-ul realizarii obiectivelor de vanzare la nivel de agent distribuitor.
- Monitorizeaza utilizarea eficienta a resurselor alocate;