Nivel cariera

Entry (0-2 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Cluj-Napoca; Oradea

CITYVET PET & FARM activeaza la nivel national si are ca domeniu de activitate importul si distributia produselor de uz veterinar(medicamente,suplimente,hrana animale companie,dezinfectati ,premixuri animale ferma)
Echipa de vanzari este formata din reprezentanti medicali cu experienta acumulata atat in practica, cat si dobandita in multiple traininguri efectutate atat la nivel national, cat si international.

Candidatul ideal:

Disponibilitate de deplasari

Cunostinte, abilitati si competente in Leadership;

Capacitate si dorinta de dezvoltare;

Dedicare si implicare;

Orientare catre atingerea obiectivelor si dezvoltarea Companiei;

Experienta min 3 ani in vanzari ( *Vanzarile in domeniul veterinar reprezinta un avantaj)

Cunostinte de limba engleza-nivel mediu

Cunostinte de operare calculator Word, Excel, Power Point, etc.

Permis categoria B

Responsabilitati:

Monitorizeaza regulat performatele echipei de vanzari si asigura atingerea obiectivelor de performanta stabilite.

Administreaza relaţiille cu actualii clienţi şi dezvolta noi oportunităţi în zonă;

Negociaza cu clientii conditiile comerciale in limitele de autoritate stabilite prin politica comerciala a Companiei;

Prospecteaza piata si tendintele acesteia din zona alocata si propune solutii de crestere a vanzarilor;

Realizeaza prezentari de produse si asigura consilierea tehnica pentru echipa lui.

Culege informatii cu privire la activitatea concurentei (produse, preturi, strategii de vanzare) si informeaza compania despre acestea.

Intocmeste periodic si transmite Rapoarte privind situatia vanzarilor din zona alocata;

Intocmeste orice raport solicitat de catre superiorul ierarhic sau de alti membrii ai Conducerii companiei respectand termenele de predare cerute.

Este responsabil pentru indeplinirea targetului de vanzari alocat lunar in aria de responsabilitate.

OFERTA(bonusuri, beneficii)

Mediu de lucru placut, intr-o echipa dinamica si in plina dezvoltare.

Posibilitati de dezvoltare personala.

Oportunitati de dezvoltare profesionala, programe de training;

Salariu motivant compus din parte fixa si comision transparent in functie de vanzari

Masina,laptop, telefon mobil;