Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Adresa/ adresele jobului

Miercurea Ciuc; Turda

CANDIDATUL IDEAL:

Cerinte:

- FIRMA PROPRIE (existenta, sau care va fi infiintata pentru aceasta colaborare); - disponibilitatea de a fi prezent in magazin cea mai mare parte a timpului in care acesta este deschis;
- experienta in comert si gestiune constituie avantaj;
- cunostinte de baza Windows, Outlook, Excel, Word;
- persoana comunicativa, responsabila, organizata, perseverenta, optimista, deschisa la nou, cu putere si dorinta de munca, atenta la nevoile clientului.

RESPONSABILITATI / BENEFICII:

Responsabilitati:

- Echipa de vanzare: vanzatorii sunt angajati pe firma antreprenorului (recrutare, pregatire, contract de munca, salarii, taxe);
- Gestiune: intocmirea documentelor de evidenta intrari-iesiri, respectand procedurile Lagardère Travel Retail;
- Comenzi: le face antreprenorul, la furnizorii cu care Lagardère Travel Retail are contracte (exceptie: presa centrala - vine de la sediu);
- Cresterea vanzarilor: este obiectivul permanent al antreprenorului si al intregii echipe Lagardère Travel Retail care ii acorda suportul;
- Respectarea standardelor si procedurilor Lagardère Travel Retail;
- Inventare: rezultatele inventarelor sunt responsabilitatea antreprenorului.

Beneficii:

- Afacere: oportunitatea dezvoltarii unei afaceri personale, in domeniul comertului, la standarde verificate si aplicate la nivel international, cu investitie minima si beneficiind de avantajele apartenentei la o retea;
- Venitul lunar: un comision, in functie de vanzari;
- Training: Inaintea preluarii magazinului este asigurata o perioada de training, costurile fiind suportate in intregime de Lagardère Travel Retail;
- Suport: Antreprenorul beneficiaza de sprijin permanent din partea unei echipe de profesionisti.