Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Entry (0-2 ani)

Limbi vorbite

engleză, germană

Adresa/ adresele jobului

București

Se recruteaza si din

București

Responsabilitati principale:

  • Contribuie la performanta ingineriei identificand si dezvoltand know-how-ul, standardele si regulile meseriei pe perimetrul sau pentru a garanta conformitatea produsului;
  • Se asigura de aplicarea standardelor si regulilor in proiect si viata serie si capitalizeaza returul de experienta;
  • Initializeaza machete numerica de aspect la jalonul VPC;
  • Realizeaza machetele numerice de aspect pentru jaloanele VPC, Sy, Cy, Cp;
  • Planifica realizarea de scenariu Macheta Numerica de Aspect (MNA);
  • Identifica riscurile si problemele, evalueaza criticile lor si defineste planuri de actiune;
  • Organizeaza si anima instantelele: reuniuni de analiza cu QP, reuniuni de prezentare proiect, revenue Meserie Macheta Numerica de Aspect;
  • Alimenteaza tabloul de bord cu un indicator termene- calitate;
  • Desfasoara activitati de cercetare- dezvoltare aplicativa si/ sau de dezvoltare tehnologica.

Candidatul ideal:

  • Confortabil cu seturi de reguli bine definite si specifice;
  • Capabil sa gestioneze cereri multiple si sa isi organizeze bine timpul si prioritatile;
  • Asimilare rapida a informatiilor;
  • Capabil sa gestioneze situatii de urgenta;
  • Inclinatie spre vizual si capabilitate de a lucru cu mai multe soft-uri simultan (3D Max, Photoshop);
  • Capabil sa anime prezentari si sedinte de restitutie;
  • Familiar cu indutria auto, avand un set minim de cunostinte;
  • Orientat spre client.