Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Adresa/ adresele jobului

Buzău

Candidatul ideal

Urmarim urmatoarele aspecte:
- Persoana decenta, serioasa, punctuala, pasionata de gastronomie
- Asumarea si respectarea sarcinilor, respectarea retetarelor si a gramajelor
- Dorinta de a invata si a-si imbunatati cat mai repede aptitudinile in bucatarie
- Abilitati de comunicare si organizare
- Creativ, energic, proactiv, cu spirit de echipa dezvoltat
- Ordonat, rezistent la stres si lucru sub presiune
- Clinic sanatos si apt de munca fizica
- Rigurozitate în ceea ce priveşte regulile de igienă în alimentaţia publică
- Un simt al esteticului culinar dezvoltat

Descrierea jobului

Responsabilitati:
- Respecta standardele de calitate, procedurile de lucru si normele de igiena specifice
- Direct implicat in activitatea de productie culinara si a solicitarii catre conducere de aprovizionare cu materiile prime necesare pentru ziua urmatoare
- Asigură implementarea şi menţinerea standardelor de păstrare şi depozitare a produselor, semipreparatelor şi preparatelor alimentare cu respectarea normelor igienico-sanitare în vigoare
- Tine cont de perisabilitate, termenul de garanţie, de modul în care urmează să fie folosite ingredientele
- Pastrarea suprafetelor de lucru curate
- Respectarea circuitelor curat/murdar in bucatarie
- Acordarea unei atentii deosebite modului estetic/vizual in care sunt prezentate prepara

RESTAURANT  CURTEA VECHE livreaza la domiciliu o gama variata de preparate: pizza de cea mai buna calitate, grill; meniuri la alegere; garnitura si salata inclusa; specialitati de mancare gatita; paste; salate; aperitive; sandwiches; deserturi.