Nivel cariera

Entry (0-2 ani)

Limbi vorbite

italiană

Adresa/ adresele jobului

Brașov

Se recruteaza si din

Săcele, Sânpetru, Hărman, Codlea, Feldioara

Daca te regasesti in descrierea de mai jos vei veni cu siguranta la noi!

·         Ai cunostinte de limba italiana

·         Ai experienta in vanzari, sau vrei sa incepi o cariera in vanzari, chiar daca NU iti acorda nimeni sansa pentru ca ai ZERO experienta;

·         Ai capacitatea de a aborda clientii si de a le castiga/mentine interesul pentru produsul promovat;

·         Esti bun in comunicare si negociere;

·         Organizarea, inovatia si orientarea catre client sunt punctele tale forte;

·         Esti ambitios, pozitiv si relationezi usor cu oamenii;

·         Nu iti sta in fire sa te dai batut cu una cu doua;

·         Ai rabdare si iti place sa lucrezi in echipa;

·         Esti persoana care se implica 100% in ceea ce face.

·         Identifici nevoile clientilor si mentii standardele de calitate impuse de catre client;

·         Vei construi, adapta si propune clientului o oferta de servicii cu scopul de a incheia cu succes procesul de vanzare/ resemnare contract;

·         Oferi informatii corecte referitoare la produsele si serviciile promovate;

·         Iti indeplinesti obiectivele lunare individuale si de echipa;

·         Participi activ la imbunatatirea proceselor de lucru;

Candidatul ideal

- cunostinte temeinice de limba italiana

- abilitati de comunicare

- Excelente  abilitati de vanzare si negociere

- experienta in vanzari / negocieri constituie un avantaj

Descrierea jobului

- Principala responsabilitate este sa promovati serviciile companiei

Scopul promovarii este prospectarea pietei pentru a incheia colaborari noi, cu clienti noi si fidelizarea clientilor cu care exista deja colaborari.

- vanzarea pachetelor de servicii ale firmei

RESPONSABILITATI:

Preluarea apelurilor/ e-mailurilor de la clientii companiei
Oferirea de informatii/ solutii/ consiliere clientilor cu privire la serviciile companiei
Promovarea produselor si serviciilor companiei prin cunostinte, atitudine, informatii
Documentarea operatiunilor efectuate in baza de date a companiei, conform procedurilor de lucru