Nivel cariera

Entry (0-2 ani)

Adresa/adresele jobului

Salariu brut pe luna

400 - 430 €

Angajam receptioner spa / front desk spa

Descriere

Hotel din Poiana Brasov angajeaza receptioner/ front desk pentru spa-ul din cadrul hotelului,

Candidatul ideal

Certificat calificare (unde este cazul)
Cunostinte limba engleza nivel mediu spre avansat
Atitudine pozitiva, aspect fizic placut, optimism, flexibilitate
Cunostinte deosebite in activitatea specifica meseriei
Experienta in domeniu (constituie avantaj)
Initiativa, pasiune pentru job
Dedicat si orientat catre cerintele clientilor
Bune abilitati de comunicare
Responsabilitate si orientare catre rezolvarea problemelor
Cunostinte de operare calculator
Abilitatea de a organiza si a identifica activitatile prioritare
Atentie distributiva

Descrierea jobului
RESPONSABILITATI:

Intampina, conform standardelor hotelului, in mod amabil si profesionist oaspetii hotelului si clientii care beneficiaza de zona SPA
Se ingrijeste de buna functionare a tuturor aparatelor si dotarilor din zona SPA
Colaboreaza cu alte sectoare: rezervari, restaurant, housekeeping
Informeaza oaspetii la solicitarea acestora cu privire la tarife, servicii si programe oferite
Inregistreaza clientii si administreaza corect baza de date cu clienti
Este direct responsabil de incasarea contravalorii serviciilor prestate clientilor
Rezolva prompt si discret diverse situatii particulare sau reclamatii ale clientilor si apeleaza pe cale ierarhica pentru a fi aplicate cele mai adecvate solutii
Proceseaza cerintele si solicitarile de programare venite de la clienti

Limbi străine
engleză

Nivel carieră
Entry-Level (< 2 ani)
Mid-Level (2-5 ani)

Nivel studii
Student
Calificat
Necalificat

Tip job
Full time 1zi cu 1zi

Departament
Turism / Hotel staff
Sport / Wellness
Industrie
Turism / HoReCa
Sport / Frumusete

Oferta
2000 net