Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

germană, engleză, italiană

Adresa/adresele jobului

Salariu brut pe luna

400 - 500 €

Angajam receptioner/a

Descriere

Hotel din Poiana Brasov angajeaza receptioner/a cu sau fara experienta.

Candidatul ideal
Foarte bune abilitati de comunicare si prezenta agreabila,
Abilitati de relationare, lucru in echipa,
Abilitati foarte bune de comunicare, planificare si organizare,
Adaptabilitate, rabdare, atentie la detalii
Dorinta de a invata lucruri noi,
Proactivitate, capacitatea de a gasi solutii, initiativa, optimism,
Capacitate de a lua decizii rapide, eficiente si responsabile,
Aspect fizic placut, ingrijit, prezenta agreabila,
Cunoasterea limbii engleze obligatorie, a doua limba reprezinta un avantaj;

Descrierea jobului
RECEPTIONER HOTEL:
Aplica politicile de marketing si cele tarifare ale companiei,
Negociaza tarifele pentru clienti in limitele stabilite,
Efectueaza operatiile legate de check-in/check-out (verificare documente, incasare serviciu),
Opereaza in sistemul de gestiune,
Preluarea, inregistrarea si confirmarea rezervarilor,
Intocmirea documentelor necesare,
Promovarea serviciilor oferite clientilor,
Solutionarea eficienta a tuturor solicitarilor inregistrate.

Limbi străine
engleză
franceză

Nivel carieră
Entry-Level (< 2 ani)
Mid-Level (2-5 ani)

Nivel studii
Student
Absolvent
Calificat

Tip job
Full time 24h cu 48h

Departament
Alimentatie / HoReCa
Turism / Hotel staff
Office / Back-office / Secretariat
Relatii clienti / Call center
Industrie
Turism / HoReCa

Oferta
2000 net