Nivel cariera

Entry (0-2 ani)

Adresa/ adresele jobului

4 Strada Gării, Râșnov

Se recruteaza si din

Râșnov

Candidatul ideal

- studii superioare economice/ contabilitate finalizate;
- experienţă în Contabilitate de productie 3-5 ani
- cunoştinţe solide de contabilitate (contabilitate de productie si gestiune- constituie avantaj) si cunoasterea legislatiei in vigoare;
- cunostinte Microsoft Office, (Word, Excel) Microsoft Outlook
-persoana organizata, atenta la detalii;
-capacitate de lucru in echipa.

Descrierea jobului

- intocmirea corecta si la timp a rapoartelor contabile (intocmirea balantei de verificare urmarindu-se transpunerea corecta a inregistrarilor contabile, intocmirea statelor de plata a salariilor, etc)

- inregistrarea in contabilitate a operatiunilor legate de achizitii interne/externe, vanzari interne/externe, banca in lei/devize, casa in lei/devize, fisa de cont furnizori, clienti, mijloace fixe, stocuri, obiecte de inventar, etc;

- mentine relatia cu Administratia Financiara si cu celelalte institutii ale statului (Statistica, BNR, etc)

- inchiderea lunara TVA si a conturilor de cheltuieli si venituri;

- intocmirea si depunerea tuturor declaratiilor impuse de legislatie

- intocmirea situatiilor financiare anuale (Bilant anual) si a raportarilor contabile semestriale (Bilant semestrial)

- participa si urmareste efectuarea inventarierii

- intocmirea tuturor operatiunilor, lucrarilor, procedurilor ce tin de contabilitatea financiara si de gestiune.

-asistarea cu documente, informatii si rapoarte solicitate la auditarea societatii sau in alte situatii;
Beneficii:
- Pachet salarial atractiv si bonuri de masa;
- Bonusuri pentru implicarea activă în atingerea obiectivelor societatii si prime;

Descrierea companiei

Societatea Prefere Resins Romania SRL, cel mai important producator de rasini fenolice din Romania, infiintata in anul 1993. Echipa noastra are un numar de 25 de angajati si ne gasiti in

CV-urile le puteti transmite pe adresa de mail sau