Limbi vorbite

engleză

Adresa/adresele jobului

Salariu brut pe luna

400 - 600 €

Toyota Bucuresti Sud angajeaza consilier receptie reparatii caroserie

Obiectivul postului: ofera consultanta in activitatea de reparatii caroserie,  mentine relatiile de colaborare cu societatile de asigurare.

Descrierea postului:

- Ofera clientului consultanta de service reparatii caroserie pentru autovehicule,

- Intocmeste documentatia aferenta comezilor de reparatie caroserie, informeaza clientul asupra lucrarilor necesare si suplimentare pentru reparatia autovehiculelor.

- Verifica disponibilitatea pieselor inainte de inceperea reparatiilor

- Ofera consultanta in cadrul avariilor produse prin accident

- Informeaza permanent clientii asupra stadiului lucrarilor, a termenelor de executie si altor aspecte conexe.

Cerintele postului:

- Studii superioare – avantaj studii specialitate domeniul auto

- Cunostinte temeinice in domeniul reparatiilor auto

- Cunostinte solide in utilizarea pachetului MS Office

- Experienta in relatia de colaborare cu societatile de asigurare pe tema devizelor de reparatii, suplimentari, explicatii tehnice pentru solutiile de reparatie adoptate

- Prezenta front-office si atitudine pozitiva

- Abilitati si eficienta in comunicare

- Organizat si ordonat

- Permis de conducere

Oferta (bonusuri si beneficii):

osibilitatea de dezvoltare a carierei intr- companie moderna in continua dezvoltare, intr-un mediu de lucru profesionist

- Conditii de lucru deosebite intr-un colectiv tanar si dinamic

- Mediu de lucru transparent bazat pe obiective

- Pachet salarial  motivant