Nivel cariera

Entry (0-2 ani)

Adresa/adresele jobului

Salariu brut pe luna

500 - 550 €

Angajam Arhivar/ Arhivist in Iasi;

Full Time

Cerinte:

Absolvent studii superioare, Facultatea de Ahivistica, Istorie (modul arhivistic), alte specializari

Descrierea jobului:

- arhivarea fizica a documentelor;

- prelucrarea documentelor conform procedurilor de lucru ( gruparea documentelor pe tipuri de documente, sortarea cronologica, alfabetica etc. indosarierea acestora, apoi ambalarea in cutii de arhivare;

- preia, respectiv preda documentele pe baza de proces-verbal, daca este cazul cu verificarea conformitatii din punct de vedere al calitatii si volumului;

- aseaza cutiile in depozit si realizeaza inventarul acestora.

Cerinte:

- absolvent, sa nu fi avut contract de munca de la absolvire

- atestat Arhivar/Arhivist sau modul arhivistic constituie un avantaj;

- cunostinte utilizare Microsoft Office ( Word/Excel);

- persoana organizata, aplecata spre respectarea procedurilor de lucru, rezistenta la munca repetitiva;

- capacitate de lucru in echipa, energic, comunicativ.