Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/adresele jobului

Recrutez candidati dispusi sa se relocheze

Da

Salariu brut pe luna

700 - 1200 €

Despre noi:

eChat este o companie specializată în furnizarea de servicii de telecomunicaţii. Suntem o echipă tânără, multinaţională care a realizat prima aplicaţie românească de chat criptat, OneChat Messenger și căutăm colegi noi dornici să se alăture echipei noastre pentru a dezvolta în continuare aplicaţia noastră.

Candidatul ideal:

  • Experiență Java și Android SDK.
  • Familiar cu arhitecturile MVP și MVVM.
  • Să cunoști cele mai bune practici în dezvolarea aplicațiilor pentru Android.
  • Să ai experiență cu Git și Agile/Scrum development.
  • Să cunoști limba engleză la un nivel mediu.

Responsabilităţi:

  • Dezvoltarea și întreținerea aplicațiilor proprii.
  • Să comunice cu echipa de programatori și să raspunda cerinţelor și specificaţiilor.
  • Identificarea și rezolvarea erorilor apărute.
  • Să identifice cele mai bune soluții tehnice.

Avantaje:

  • Posibilitate de lucru remote.
  • Program de lucru flexibil.
  • Mediu de lucru prietenos și relaxat.
  • Echipa tanără și dinamică.
  • Salariu atractiv și măriri în funcţie de performanţă.