Analist Servicii Client (Customer Service Clerk)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

București

Cunoștințe și experiență:
- Studii superioare economice / marketing finalizate.
- Experiență de cel puțin 4 ani pe un post similar, cu responsabilități de administrare cont client.
- Cunoștințe avansate de limba engleză.
- Cunoștințe excelente de operare MS Office (Excel, Word, PowerPoint) și utilizare SAP.

Profilul candidatului:
- Capacitate și disponibilitate de a înțelege nevoile clientului și a găsi soluții echitabile.
- Abilități excelente de comunicare și relaționare.
- Să aibă rezultate bune în lucrul individual, dar şi în echipă.
- Capacitate de organizare și planificare a timpului și a sarcinilor.
- Să aibă iniţiativă şi capacitate de a dezvolta soluţii.
- Să aibă spirit analitic, atenție la detalii.

Descrierea jobului Descrierea jobului:
Gestionează un portofoliu existent de clienți.
- Obține forecasturile anuale ale clienților.
- Obține și transmite toate informațiile cu privire la comenzile de producție.
- Planifică livrările către clienți și se asigură că acestea sunt realizate întocmai.
- Asigură documentațiile necesare efectuării livrărilor.
- Verifică zilnic nivelul creanțelor.
- Organizează returile de ambalaje.
- Obține de la clienți toate informațiile solicitate de colegi și le transmite acestora în perioada solicitată.
- Întocmește rapoartele periodice specifice.

Ofertă(bonusuri, beneficii):
- Angajare cu contract de muncă pe perioadă nedeterminată.
- Pachet salarial competitiv în funcție de performanțele individuale.
- Bonusuri trimestriale conform politicii companiei.
- Se asigură pachet complet de specializare și integrare la locul de muncă.
- Tichete de masă.
- Pachet beneficii flexibile (asigurare medicală, vouchere vacanță, decont transport).