Acest job nu mai este activ.

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

București

Candidatul ideal:

- Experienta de 1-2 ani in departamentul Customer Service poate constitui un avantaj
- De preferat experienta intr-o companie FMCG
- Cunostinte Microsoft Office (Excel, Word, Access, Outlook)
- Cunostintele de operare software (JDE, Siebel, EDI) pot constitui un avantaj
- Cunostinte obligatorii de Limba Engleza

Descrierea postului:

- Intocmirea intregului proces specific Customer Service : contactarea clientilor, evidenta preturilor oferite clientilor, procesarea comenzilor,evidenta stocului, emiterea notelor de credit/debit, facturare, supraveghere logistica, incasari
- Supravegherea urmatoarelor activitati: introducerea comenzilor, supravegherea retururilor si refacturarea acestora in diferitele sisteme de lucru
- Comunicarea proactiva cu clientii in vederea mentinerii unei relatii solide cu acestia prin tratarea problemelor cu profesionalism si rapiditate
- Urmarirea reclamatiilor si asigurarea corectitudinii notelor de credit/debit, eliminarea intarzierilor la plata;
- Sprijinirea departamentelor de marketing, vanzari si financiar printr-o interactiune pozitiva si o buna comunicare pentru a intelege nevoile fiecaruia dintre ele