Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Entry (0-2 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Mioveni

 Descrierea postului :

- Este responsabil de realizarea catalogului electronic de piese de schimb, in colaborare cu specialistii Inginerie Alianta Renault Nissan;

- Decide si publica, in aplicatii informatice specifice, reperele/piesele de schimb oferite pe piata pentru vehiculele produse in uzinele din Europa ;

- Analizeaza si planifica activitatea echipei ;

- Stabileste si documenteaza ,in aplicatia informatica, piesele de schimb in raport cu standardele corporate de proiectare si conceptie (design, desen/schita);

- Realizeaza planningul pentru fiecare jalon al proiectului;

- Colaboreaza cu alte echipe din Europa in scopul dezvoltarii ilustratiilor din catalogul de piese schimb;

- Creeaza catalogul electronic de piese schimb ;

- Raspunde la solicitarile clientilor ;

- Colaboreaza cu omologii sai la nivel global ;

- Este responsabil de reporting si activitati metoda Kaizen ;

Profilul candidatului :

 -Studii superioare in Inginerie (AR, TCM, Electronica, etc) ;

 -Experienta minim 3 ani in: inginerie, post vanzare, productie, calitate;

 -Cunostinte avansate de limba engleza;

 -Abilitati in lucrul cu diverse aplicatii informatice ;

 -Cunostinte despre dezvoltare produs-proces pentru noi modele/produse si versiuni derivate ;

 -Abilitati in interpretarea datelor unui proiect si impactul acestora in dezvoltarea vehiculului ;

 -Capacitate de concentrare, rigurozitate, bun comunicator ;

 -Cunostinte management de proiect, abilitati de planificare si organizare, capacitate de a lucra cu

  multiple deadline-uri.