Nivel cariera

Senior (5-10 ani), Middle (2-5 ani)

Adresa/ adresele jobului

București

Responsabilitati principale

  • Verificarea rapoartelor de evaluare intocmite de societatile de evaluare si evidentierea riscurilor aferente garantiilor propuse de clienti
  • Intocmirea avizului risc de garantie / notei de verificare
  • Monitorizarea activitatii societatilor de evaluare care colaboreaza cu Banca si propunerea de masuri pentru o colaborare optima
  • Evaluarea garantiilor reale corporale propuse / existente in garantie pentru angajamentele bancii

Cunostinte si experienta:

  • Membru titular ANEVAR – specializare proprietati imobiliare si/sau mobiliare
  • Experienta in evaluare si verificare rapoarte de evaluare de minim 3 ani
  • Cunoasterea metodologiei si tehnicilor de evaluare
  • Cunoasterea Standardelor Internationale de Evaluare şi a reglementarilor ANEVAR si BNR
  • Cunostinte informatice: Word, Excel

Oferta :

  • Oportunitatea de a lucra intr-un mediu profesionist.
  • Tip de contract: Contract pe perioada Nedeterminata

Doar candidatii selectati vor fi contactati pentru un interviu, restul de aplicatii fiind pastrati in baza de date a companiei pentru oportunitati viitoare.