Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză, franceză

Adresa/ adresele jobului

București

Se recruteaza si din

Cluj-Napoca, Iași, Ploiești

EBC HR Solutions isi mareste echipa!

Daca vorbesti limba franceza si esti pasionat/a de Recrutare, trimite-ne CV-ul tau !

Departamentul Recrutare are nevoie de 2 Recruiteri pentru pozitiile din Franta.
Se va recruta pentru domenii precum: agro-alimentar, industrie, constructii, tehnic, hospitality, etc.

Responsabilitati:

  • Gestionarea intregului proces de recrutare si selectie pentru posturile alocate: definire/clarificare competente, alegerea surselor de recrutare, evaluarea candidatilor prin interviuri telefonice si face to face, ofertare si integrare in echipele din Franta;
  • Identificarea si atragerea celor mai potriviti candidati conform prioritatilor si specificului companiei;
  • Monitorizarea pietei fortei de munca si gasirea de solutii pentru atragerea candidatilor potriviti;
  • Actioneaza ca si consultant intern in toate problemele legate de procesul de recrutare;
  • Mentine contactul cu Departamentele Comercial si Administrativ in vederea finalizarii procesului de recrutare.

Cerinte:

  • Studii superioare;
  • Limba franceza – nivel mediu – obligatoriu;
  • Experienta in recrutarea de personal pentru strainatate constituie un avantaj;
  • Experienta intr-o agentie de recrutare constituie un avantaj;
  • Excelente abilitati de comunicare scrisa si verbala;
  • Capacitate de planificare si organizare;
  • Capacitatea de a derula in paralel mai multe procese de recrutare;
  • Persoana proactiva, adaptabila si orientata spre rezultate.

Oferta (bonusuri, beneficii):

  • Salariu motivant;
  • Tichete de masa;
  • Bonus;
  • Asigurare privata de sanatate;
  • Training;
  • Mediu de lucru profesionist.