LOGISTICA: ANALIST PROCESARE COMENZI / CORECTII

analist

Nivel cariera

Entry (0-2 ani)

Adresa/ adresele jobului

Timișoara

Se recruteaza si din

Dumbrăvița

CINE SUNTEM
O societate familială infiinţată in şi dezvoltand organic propriul know-how, HOPI a devenit una dintre cele mai importante companii de logistică din regiunea central-europeană.Societatea răspunde cererilor pieţei printr-o logistică activă a deschis operaţiunile in Slovacia in anul 2000, in Ungaria iniar in 2012 a fost deschisă o companie subsidiară in Polonia.
In 2013 a fost infiinţată o companie subsidiară in Romania.
Misiunea noastră este aceea de a furniza o gamă largă de servicii logistice.

Responsabilitati principale:

executia corecta si la timp in sistem a comenzilor/corectiilor de facturi catre distribuitori

completarea corecta si la timp a fisierelor de evidenta a comenzilor

executia in timp util a tuturor comenzilor inca neincarcate/nelivrate

Informarea clientilor si obtinerea acordului lor asupra schimbarilor necesare a fi efectuate in comenzi

Investigarea incidentelor semnalate de clienti la livrare (cu departamentele implicate) si emiterea creditelor la timp

Candidatul ideal:

Studii superioare
Cunostinte Microsoft Office , in special Excel - nivel mediu - avansat
Limba engleza - nivel avansat
Bune abilitati de comunicare

Experienta nu este necesara.

Compania noastra ofera:

Activitatea dumneavoastră se desfăşoara intr-o companie in plină dezvoltare
Integrarea intr-o echipa tanara si dinamica
Mediu de lucru modern