Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Entry (0-2 ani)

Limbi vorbite

engleză

Salariu aproximativ brut oferit / luna in euro

100 €

Acest anunt este inactiv, însă puteți trimite în continuare CV-ul Dvs. la aceasta companie

Obiectivul principal al postului este de a urmări desfăşurarea zilnică a unei parti din activităţile depozitului central (Otopeni) conform nivelului de servicii agreat cu prestatorul logistic, de a tine evidenta sarcinilor agreate, a trimite informarile necesare catre superiorul ierarhic şi de a propune eficientizări ale acestora.

Responsabilitati principale:

  • Ţine evidenţa şi urmăreşte rezolvarea neconformităţilor constatate în/ de către depozitul central şi comunică cu părţile implicate (furnizori, prestatori servicii, magazine);
  • Organizeaza si participa la desfasurarea de inventare turnante, analizeaza şi verifica mişcările de stoc efectuate de către prestatorul logistic
  • Intocmeşte situaţii periodice pentru diferenţele de stoc ale depozitului central, in urma inventarelor efectuate şi realizează reconcilierea cu prestatorul logistic;
  • Urmareste intregul proces de pregatire, livrare si incarcare a comenzilor cat si a corectitudinii desfasurii pregatirii si livrarii comenzilor; verificari prin sondaj ale comenzilor pentru magazine, verificari pentru modul de paletizare a produselor, a inscriptionarii corecte a paletilor si coletelor
  • Urmăreşte respectarea livrărilor către magazine, conform graficului stabilit, tine legatura cu receptiile magazinelor si departamentul transporturi
  • Oferă suport pentru rezolvarea solicitărilor magazinelor, cu referire la livrările efectuate de către depozitul central (programări livrări, litigii, etc).
  • Tine evidenta neconformitatilor la livrare pentru comenzile din Asia, a corectitudinii miscarilor de stoc si a reconcilierilor necesare
  • Trimite informari constante catre superiorul ierarhic pentru activitatile pe care le desfasoara.

Cerintele postului:

  • Cunostinţe operare Excel;
  • Cunostinţe de limba engleza - nivel începător/ mediu (conversaţional şi scris);
  • Capacitatea de organizare şi prioritizare a activităţilor;
  • Capacitatea de a comunica eficient;
  • Integritate, adaptabilitate, spirit de echipă;
  • Experienţa de lucru în depozit/ platformă logistică de minim 2 ani;
  • Experienţa lucru în SAP – reprezintă un avantaj.

Beneficii:

  • Mediu de lucru profesionist;
  • Sanse de dezvoltare intr-o companie multinationala;
  • Transport asigurat;
  • Asigurare medicala;
  • Tichete de masa;
  • Prima de sarbatori.

*Doar candidatii eligibili vor fi contactati pentru a participa la interviu!