Acest job nu mai este activ.

Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Entry (0-2 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

București; 1-3 Calea Giulești, București

Se recruteaza si din

Otopeni

Brico Depot este parte a grupului international Kingfisher si este prezent in Romania cu o retea de 15 magazine.

Echipa Logistica face parte din departamentul Supply Chain si este responsabila pentru parcursul si miscarile produselor de la expeditia acestora de catre furnizori, pana la receptia in magazine, incluzand operatiuni de transport national/ international, formalitati vamale, depozitare (receptie, pregatire marfa, livrare ) si distributie.

In cadrul echipei Logistice, suntem in cautarea unui nou coleg care sa ocupe functia de Analist Logistica la depozitul central (Otopeni).

           Responsabilitati principale:

  • Urmareste desfasurarea zilnica a activitatilor depozitului central (receptie, depozitare, pregatire marfa, incarcare) conform nivelului de servicii agreat cu prestatorul logistic, si propune eficientizari ale acestora;
  • Tine evidenta si urmareste rezolvarea neconformitatilor constatate in/ de catre depozitul central si comunica cu partile implicate (furnizori, prestatori servicii, magazine);
  • Urmareste corectitudinea stocului, prin organizarea de inventare turnante, analizarea si verificarea miscarilor de stoc efectuate de catre prestatorul logistic;
  • Intocmeste situatii periodice pentru diferentele de stoc ale depozitului central si realizeaza reconcilierea cu prestatorul logistic;
  • Transmite informatii necesare si complete catre prestatorul logistic referitor la prioritatile in pregatirea comenzilor;
  • Urmareste respectarea livrarilor catre magazine, conform graficului stabilit;
  • Monitorizeaza activitatile depozitului pentru fluxurile de  retur produse si/ sau ambalaje de la magazine catre depozitul central, precum si a retururilor de ambalaje catre furnizori;
  • Ofera suport pentru rezolvarea solicitarilor magazinelor, cu referire la livrarile efectuate de catre depozitul central (programari livrari, litigii, etc);

    Cerintele postului:

  • Studii superioare absolvite (diplomă de licenţă);
  • Cunostinţe bune de operare Excel;
  • Cunostinţe de limba engleza - nivel incepator/ mediu (conversaţional şi scris);
  • Capacitatea de organizare şi prioritizare a activitatilor;
  • Capacitatea de a comunica eficient;
  • Integritate, adaptabilitate, spirit de echipă;
  • Experienta de lucru in depozit/ platforma logistica de minim 2 ani;
  • Experienta lucru in SAP (avantaj).

*Doar candidatii eligibili vor fi contactati pentru a participa la interviu!