Analist Financiar - perioada determinata 12 luni

Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză, română

Adresa/adresele jobului

Cerintele candidatului ideal:

  • Absolvent studii superioare economice;
  • Experienta in domeniul financiar - contabil – cel putin 1 an;
  • Operare PC - Microsoft Office – nivel avansat;
  • Organizare si prioritizare;
  • Capacitate de analiza si sinteza;
  • Limba Engleza - nivel mediu.

Responsabilitatile postului:

  • Participa la bugetul anual, forecasturi si proiectii pe termen lung ale businesului;
  • Transmite lunar raportul detaliat al urmaririlor de buget pe Departamente, centre de cost si profit, cu explicatia variatiilor;
  • Supervizeaza inregistrarea costurilor si incadrarea tipurilor de cheltuieli pe departamente si linii de buget;
  • Participa la procesul de controlling al diverselor costuri, propunand mijloace de imbunatatire a urmaririi/controlului acestora;
  • Urmareste respectarea procedurilor de controlling, reporting si budgeting;
  • Participa la alte analize financiar/operationale cerute pentru suportul deciziilor de business.