Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

București

Responsabilitati:

-          Descarca zilnic extrasele de cont bancare

-         Primeste de la asiguratori extrasele de cont sau lista sumelor incasate de acestia de la clientii Trust Brokers

-          Opereaza zilnic incasarile si genereaza borderourile de depunere numerar in sistemul de gestiune si evidenta polite de asigurare

-          Valideaza incasarile operate in sistem

-          Transmite  detalii de alocare a platilor inregistrate in sistem catre societatile de asigurare cu care compania colaboreaza si reconciliaza eventualele diferente care pot aparea;

-          Verifica scadentele, expirarile si politele emise confruntand informatiile primite de la asiguratori cu cele din evidentele proprii ale Trust Brokers

-          Corecteaza datele operate eronat in sistem de catre brokeri cand operatorul nu este prezent

-          Valideaza in sistemul de gestiune emiterea politelor de asigurare RCA cu plata la asigurator

-          Transmite documentele prin curier (Cargus) si tine evidenta transmiterilor prin curier

-          Anularea si/sau rezilierea politelor de asigurare si a chitantelor in sistemul de gestiune in urma reconcilierii cu asiguratorii

-          Capabil sa inlocuiasca colegul analist financiar pe perioada concediului, care realizeaza sarcini operationale precum: incasare numerar de la brokeri, registre de casa, plati catre asiguratori, emitere facturi, raportari ASF, gestiunea obiectelor de inventar, administreaza sistemul online de gestiune, deschidere/inchidere/actualizare conturi de utilizator a sistemelor IT, etc.

Experienta:

  • experienta in domeniul financiar 3-5 ani
  • experienta in domeniul asigurarilor constituie un avantaj

Cunostinte:

  • Studii superioare finalizate in domeniul economic/financiar
  • cunostinte avansate in utilizarea functiilor din Excel: VLOOKUP si PIVOT,
  • Cunostinte in utilizarea aplicatilor IT de genul ERP
  • Cunostinte avansate de utilizare Word, internet browsing, e-mail
  • Limba engleza nivel mediu

Competente:

    • atentie la detalii, analitic, meticulos, spirit de observatie
    • abilitatea de a munci in echipa
    • Ablilitati de comunicare eficienta, oral si in scris
    • Prioritizarea activitatilor si de gestionarea eficienta a timpului
    • capacitatea de a respecta termene limita
    • Capacitatea de a fi proactiv, flexibil, open-minded

  • Interviu online
  • Care este nivelul dvs. de utilizare a functiilor excel Vlookup si PIVOT?
  • Care este opinia dvs. despre domeniul asigurarilor?
  • Care este salariul motivant pentru acest post?
  • Aveti disponibilitate ca pentru 2 luni sa lucrati cu un volum mai mare de munca pentru a finaliza unul dintre proiectele in curs ale departamentului?
  • Locatia sediului Trust Brokers este situata pe strada Parcului nrEste aceasta locatie accesibila pentru dvs. pentru a va desfasura activitatea zilnica?