Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/adresele jobului

Salariu aproximativ brut oferit / luna in euro

3500 €

Acest anunt este inactiv, însă puteți trimite în continuare CV-ul Dvs. la aceasta companie

Responsabilitati:

Descarca zilnic extrasele de cont bancare

Primeste de la asiguratori extrasele de cont sau lista sumelor incasate de acestia de la clientii Trust Brokers

ereaza zilnic incasarile si genereaza borderourile de depunere numerar in sistemul de gestiune si evidenta polite de asigurare

Valideaza incasarile operate in sistem

Transmite  detalii de alocare a platilor inregistrate in sistem catre societatile de asigurare cu care compania colaboreaza si reconciliaza eventualele diferente care pot aparea;

Verifica scadentele, expirarile si politele emise confruntand informatiile primite de la asiguratori cu cele din evidentele proprii ale Trust Brokers

Corecteaza datele operate eronat in sistem de catre brokeri cand operatorul nu este prezent

Valideaza in sistemul de gestiune emiterea politelor de asigurare RCA cu plata la asigurator

Transmite documentele prin curier (Cargus) si tine evidenta transmiterilor prin curier

Anularea si/sau rezilierea politelor de asigurare si a chitantelor in sistemul de gestiune in urma reconcilierii cu asiguratorii

Capabil sa inlocuiasca colegul analist financiar pe perioada concediului, care realizeaza sarcini operationale precum: incasare numerar de la brokeri, registre de casa, plati catre asiguratori, emitere facturi, raportari ASF, gestiunea obiectelor de inventar, administreaza sistemul online de gestiune, deschidere/inchidere/actualizare conturi de utilizator a sistemelor IT, etc.

Experienta:

  • experienta in domeniul financiar 3-5 ani
  • experienta in domeniul asigurarilor constituie un avantaj

Cunostinte:

  • Studii superioare finalizate in domeniul economic/financiar
  • cunostinte avansate in utilizarea functiilor din Excel: VLOOKUP si PIVOT,
  • Cunostinte in utilizarea aplicatilor IT de genul ERP
  • Cunostinte avansate de utilizare Word, internet browsing, e-mail
  • Limba engleza nivel mediu

Competente:

    • atentie la detalii, analitic, meticulos, spirit de observatie
    • abilitatea de a munci in echipa
    • Ablilitati de comunicare eficienta, oral si in scris
    • Prioritizarea activitatilor si de gestionarea eficienta a timpului
    • capacitatea de a respecta termene limita
    • Capacitatea de a fi proactiv, flexibil, open-minded

  • Interviu online
  • Care este nivelul dvs. de utilizare a functiilor excel Vlookup si PIVOT?
  • Care este opinia dvs. despre domeniul asigurarilor?
  • Care este salariul motivant pentru acest post?
  • Aveti disponibilitate ca pentru 2 luni sa lucrati cu un volum mai mare de munca pentru a finaliza unul dintre proiectele in curs ale departamentului?
  • Locatia sediului Trust Brokers este situata pe strada Parcului nrEste aceasta locatie accesibila pentru dvs. pentru a va desfasura activitatea zilnica?