Acest job nu mai este activ.

Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Iași

Responsabilitati:

Postul prespune asumarea responsabilitatii pentru tranzactiile analizate, precum si colaborarea cu functiile de Supply Chain / Comercial / Contabilitate

  • Produce analize financiare si ofera suport tranzactional/operational functiilor din departamentele Supply Chain/Comercial/Contabilitate;
  • Colaboreaza permanent cu Departamentul IT in vederea actualizarii si optimizarii sistemului de raportare si a implementarii cerintelor legate de raportare;
  • Testeaza functionalitatea tehnica a dezvoltarii efectuate asupra raportarilor  si implementarea acestora in productie;
  • Participa la verificarea proceselor de inchidere de luna pentru stabilirea corectitudinii tranzactiilor inregistrate in contabilitate; identifica erori/ necorelari si propune masuri de corectare a acestora;
  • Implicare directa in procesul de analiza a stocurilor, CAPEX sau alte activitatati legate de bilant in zona de Supply Chain/Comercial/Contabilitate
  • Pregatirea rapoartelor lunare cheie, care sa inlesneasca procesul de luare a deciziilor in zona de Supply Chain/Comercial/Contabilitate;
  • Colectarea datelor si incarcarea prognozelor financiare in sistemele informatice si verificarea corectitudinii acestora. Face analiza variatiilor de cost in raport cu bugetul, prognoza financiara anterioara si cu rezulatele aferente anului anterior;

Cerinte:

  • Studii superioare finalizate - profil economic;
  • Minim 3 ani experienta intr-un departament financiar (de preferat contabilitate generala, contabilitate de gestiune sau analiza financiara);
  • Cunostinte de operare PC (Microsoft Office) – nivel avansat;
  • Cunostinte limba engleza – nivel mediu/avansat;
  • Cunostinte de lucru cu sisteme informatice de tip ERP si/sau BI (Business Intelligence) reprezinta avantaj;
  • Capacitate foarte buna de analiza si sinteza;
  • Capacitate de organizare si planificare.

Beneficii:

  • Dezvoltare profesionala continua;
  • Siguranta unui parteneriat pe termen lung;
  • Abonament la o clinica medicala privata;
  • Salariu motivant;
  • Mediu de lucru dinamic si tanar;