Acest job nu mai este activ.

Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

București

Candidatul ideal

- stăpânește instrumentele de control financiar: buget de venituri și cheltuieli, fluxuri de numerar, indicatori ai echilibrului patrimonial
- are cunoștințe de operare PC (excel-nivel avansat)
- este o persoană inovativă/ creativă
- deține abilități de comunicare și organizare în cadrul unei echipe

- este o persoană orientată spre rezolvarea problemelor
- are capacitate de sinteză
- cunoaște limbi străine (minimum limba engleză)

Descrierea jobului

- participă la adunarea creditorilor împreună cu managerul de caz
- propune strategia de adoptat pentru: activitatea societăților în perioada de observație; implementarea măsurilor privind reorganizarea/ redresarea societății
- elaborează planul de reorganizare al societăților, dacă este cazul
- întocmește secțiunea economico-financiară a rapoartelor referitoare la insolvență, a planurilor de reorganizare și a rapoartelor financiare
- supraveghează activitatea curentă a debitoarelor
- propune soluții de îmbunătățire a activității și de soluționare a problemelor constatate din punct de vedere economic

Despre CITR

Cu o experiență de peste 16 ani, am fondat societatea cu obiectivul însănătoșirii economiei românești și a companiilor în dificultate cu potențial, prin reintegrarea acestora în circuitul economic, cu ajutorul mecanismelor inovatoare de reorganizare.

Am fost implicați în peste 850 de proiecte din toate domeniile de activitate, fiind de mai bine de 8 ani liderul pieței de insolvență din România. Cei 120 de specialiști CITR sunt astăzi mai aproape de dumneavoastră prin cele 10 filiale din toată țara: practicieni în insolvență, avocați, economiști, analiști financiari, specialiști în vânzări, marketing și gestiune patrimoniu.

Suntem parte a CITR Group, primul grup de firme din România specializat în soluții personalizate pentru companiile aflate în impas economic.

Reprezentăm România în forul de conducere al INSOL Europe – organismul european al practicienilor în insolvență.

DINAMISM ȘI DIVERSITATE

Echipele noastre sunt caracterizate prin dinamismul și diversitatea colegilor noștri. Insolvența e o provocare pluridisciplinară, așa că vei avea ocazia să te perfecționezi continuu alături de specialiști și experți în domeniile: legislativ, economic, marketing, gestiune patrimoniu, vânzări, management, analiză și consultanță financiară.

MOTORUL DEZVOLTARII NOASTRE

Credem cu tărie că oamenii generează plus-valoarea în business-ul nostru. Lor le datorăm succesul CITR, dar și al partenerilor care au avut încredere în soluțiile noastre. Colegii noștri sunt motorul dezvoltării companiei, prin serviciile complexe furnizate, definitivate la cele mai înalte standarde profesionale.

EVOLUȚIE CONTINUĂ

Flexibilitatea, inovația și pasiunea pentru acest domeniu ne-au provocat să extindem echipele CITR an de an, în București și în cele 10 filiale din țară. Ne mâdrim cu colegii noștri și susținem dezvoltarea lor prin programe de pregătire profesională continuă și printr-un sistem de promovare meritocratic.